SkypeTranslator3

Skype Translator – tłumaczenie w czasie rzeczywistym dostępne dla wszystkich

Wideorozmowa z obcokrajowcem bez znajomości języka wydaje się niemożliwa? Nic bardziej mylnego, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzie, które przetłumaczy dla nas tekst i mowę „w locie”. Pomocna w tym zadaniu może okazać się aplikacja Skype Translator od giganta z Redmond.

SkypeTranslator3

Debiut tytułowego rozwiązania miał miejsce jakiś czas temu, lecz dopiero wczoraj Microsoft zdecydował się na udostępnienie aplikacji wszystkim zainteresowanym. Dotychczas ze Skype Translator mogło korzystać jedynie wąskie grono testerów. Naturalnie dalej mamy do czynienia z wersją Preview, w której możemy natknąć się na mniejsze lub większe błędy, lecz nie powinny być one rażące.

Jak już wspomniałem, aplikacja jest dostępna dla wszystkich i można ją pobrać z oficjalnego sklepu Windows całkowicie za darmo. Jedynym ograniczeniem jest tutaj konieczność korzystania z platformy systemowej Windows 8.1 lub Windows 10.

Sytuacja idealna? Nie do końca, gdyż nasz język nie znalazł się na liście obsługiwanych, a co za tym idzie nie porozmawiamy na żywo z Hiszpanem, chyba że zdecydujemy się na konwersacje w języku angielskim (po naszej stronie). Nie jest to dla mnie żadnym zaskoczeniem – polski jest skomplikowany. Wielokrotnie omijały nas nowości technologiczne związane z językiem i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie sytuacja miała ulec zmianie.

SkypeTranslator1

Pełną funkcjonalnością Translatora mogą cieszyć się dziś jedynie osoby porozumiewające się w językach: hiszpańskim, włoskim, mandaryńskim oraz angielskim. W ramach aplikacji użytkownik otrzyma tłumaczenie słów rozmówcy w czasie rzeczywistym (z opcją wyciszenia głosu drugiej strony). Jak dla mnie – dobry początek i liczę na rozwój narzędzia oraz systematyczne poszerzanie listy kompatybilnych języków.

W mojej głowie pojawia się jednak pytanie: co na to wszystko Google, które posiada w swoim portfolio konkurencyjny translator, choć pozbawiony opisywanej dzisiaj funkcji? Podejrzewam, że odpowiedź na nie poznam już podczas nadchodzącej konferencji dla deweloperów Google I/O.

Zainteresowani testowaniem Skype Translator? Jeśli tak, musicie pamiętać, że do korzystania z niego będą konieczne specjalne słuchawki z mikrofonem. Możecie je nabyć w naszym sklepie.

Źródło: Skype, Twitter.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...