You are here
Śledzenie przesyłek trafi do wyszukiwarki Google artykuły News 

Śledzenie przesyłek trafi do wyszukiwarki Google

Google zapowiada nową funkcję Wyszukiwarki. Usługa wzbogaci się o śledzenie przesyłek realizowanych za pośrednictwem firm kurierskich. Przewoźnicy z całego świata zostali zaproszeni do współpracy i udziału w programie pilotażowym.

Śledzenie przesyłek
fot. Google

Trzeba powiedzieć jasno, że dziś usługa, jaką jest Wyszukiwarka stanowi niezwykle rozbudowane narzędzie. To już nie katalog stron internetowych, a miejsce, w którym znajdziemy odpowiedzi na wiele pytań. Z poziomu Wyszukiwarki przeliczymy waluty, a nawet zaplanujemy podróż. Teraz, do jej możliwości dojdzie śledzenie przesyłek kurierskich.

Wyszukiwarka Google wzbogaca się o śledzenie przesyłek

Na blogu giganta z Moutain View pojawiła się notka obwieszczająca nową funkcję Wyszukiwarki. Do usług trafi bowiem możliwość śledzenia paczek. Jasne, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonywać tę czynność na stronach przewoźników, jednak narzędzie uniwersalne zdaje się znacznie wygodniejsze i prostsze w użytkowaniu. Na grafikach załączonych do wpisu widzimy, że interfejs opisywanego elementu jest czytelny i pozwala śledzić dokładnie losy paczki, a nawet kontaktować się z przewoźnikiem.

Aby uruchomić stosowne narzędzie, wystarczy wpisać w wyszukiwarce Google nazwę firmy oraz fraze „śledzenie przesyłki”. Następnie zostaje już tylko podanie nr. paczki. Sukces rozwiązania zależy jednak od dobrych chęci firm kurierskich. Aby tytułowa opcja zyskała popularność, potrzeba zaangażowania przewoźników. Jestem ciekaw, czy Google uda się namówić do współpracy międzynarodowe i co ważne — rozpoznawalne podmioty.

Źródło: Google

Related posts

Leave a Comment