Smart Buty Slide

Smart-buty – kolejny przykład technologii ubieralnej

W minionym tygodniu odbyło się „Lenovo Tech World” – wydarzenie, którego nie mógł przegapić żaden geek oraz fan nowinek technologicznych. Konferencja chińskiego producenta sprzętu elektronicznego uchyliła rąbka tajemnicy na temat produktów, które powinny w najbliższej przyszłości zadebiutować na rynku oraz projektów, o jakich do tej pory wyłącznie śniliśmy…

Smart Buty Slide

Konferencja „Tech World 2016”, która odbyła się w minionym tygodniu, przyniosła sporo nowości. Oprócz typowej elektroniki mogliśmy zobaczyć zaskakujące wynalazki, wśród których prym wiodły inteligentne buty stworzone za pomocą drukarki 3D. To nie pierwsza przygoda „Lenovo” ze smart obuwiem. W zeszłym roku Chińczycy pokazali model z ekranem wskazującym poziom samopoczucia użytkownika oraz aplikacją do tworzenia grafik dla „LED-ów”. Natomiast teraz przyszła pora na wariant sportowy z czujnikiem ruchu. Jeszcze nie tak dawno inteligentne „adidasy” stanowiły niszę na rynku aktualnie, jednak coraz więcej koncernów wprowadza do swojej oferty tego typu produkty.

Gadżet, co prawda nie cieszył się takim zainteresowaniem jak smartfonowe nowości, lecz kilku szczegółów na jego temat udało nam się dowiedzieć. Nie ma za dużo konkretnych informacji na temat samej specyfikacji technicznej, za to pokazany materiał filmowy zdołał przemycić parę podstawowych faktów. Opracowane we współpracy z firmą „Vibram” buty sportowe wyposażono w podstawowe funkcje, które oferują smartwatche i tradycyjne opaski fitness do mierzenia aktywności fizycznej, a więc monitorowanie przebiegniętego dystansu, liczenie kroków czy spalonych kalorii za wszelkie obliczenia odpowiedzialny jest procesor „Intel Curie”, a zgromadzone dane przesyła do smartfona. Producent w dużym stopniu postawił tutaj na wygodę użytkowania, a to ze względu na druk 3D z dopasowaniem do naszej stopy. Podeszwa na tle konkurencji wyróżnia się LED-owym podświetleniem poprawiającym widoczność podczas wieczornych treningów.

http://www.youtube.com/watch?v=TEvbx0dy6Q0

„Lenovo” zapewnia, że uatrakcyjni projekt funkcjami gamifikacji, tzn. aktywnością fizyczną poprzez zabawę. Takie rozwiązanie należy pochwalić, gdyż dzięki temu nudny trening da się zamienić w atrakcyjniejszą formę np. taniec, specjalne tryby zadań rozpoznające ruch nóg, czy kompatybilność z oddtwarzaczami muzycznymi (przełączanie utworów muzycznych). Ponieważ buty możemy wykorzystać, jako kontroler w grach mobilnych. Doskonale powinno się to sprawdzić w przypadku aplikacji tanecznych, które będą od nas wymagały utrzymania rytmu i tempa oraz produkcji z gatunku endless runner, w których postać biegnie przed siebie, a naszym zadaniem jest unikanie przeszkód.

Ważną informacją jest to, iż obuwie naładujemy bezprzewodowo. Pomysł wydaje się ciekawy, w końcu w buty sportowe musi się zaopatrzyć każdy, kto planuje, nawet amatorsko, rozpocząć bieganie, więc kupowanie dodatkowo smartwatcha czy inteligentnej opaski wydaje się być zbędnym wydatkiem.

Smart Buty Screen

Jeśli zainteresowały was smart-buty od „Lenovo” musimy uprzedzić, iż niestety w szachy z nimi nie pogracie, ale mają inne zalety, które mogą was skłonić do ich zakupu. Nowe obuwie jest na razie tylko prototypem, więc nie znamy jeszcze ceny ani daty debiutu rynkowego.

Podczas „Tech World 2016” zaprezentowane zostały, także inne produkty, o których poczytacie odwiedzając poniższe linki:

Więcej szczegółów na temat pokazanych na konferencji urządzeń znajdziecie na oficjalnej stronie producenta. Z całym wydarzeniem firmy „Lenovo” zapoznacie się w materiale filmowym dostępnym poniżej:

http://www.youtube.com/watch?v=MBgQLraVGJQ

Źródło: Lenovo, Slashgear.com, YouTube.com

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6482 More posts in News category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...