You are here
Smartband czy smartwatch? Co wybrać? Gry 

Smartband czy smartwatch? Co wybrać?

Liczba miłośników zdrowego stylu życia stale rośnie; zwracamy coraz większą uwagę na to, co jemy, a aktywność fizyczna stała się dla wielu osób obowiązkowym punktem dnia. Sklepowe półki uginają się pod ciężarem akcesoriów sportowych, a producenci prześcigają się w wypuszczaniu kolejnych gadżetów, które mają nam umilić treningi.

Takimi gadżetami są na przykład smartwatche i smartbandy, cieszące się coraz większą popularnością wśród osób, które cenią sobie aktywny tryb życia – i nic dziwnego. Te inteligentne przedmioty, wyposażone w wiele przydatnych funkcji, pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej noszącej je osoby. Umożliwiają na przykład liczenie wykonywanych kroków i spalanych kalorii, mierzenie tętna, obliczanie pokonanego dystansu i śledzenie trasy, monitorowanie czasu i jakości snu. Dzięki temu możemy śledzić swoje postępy i układać znacznie bardziej efektywne plany treningowe.

Smartwatch – co to jest?

Chociaż smartwatch i smartband pełnią dość podobne funkcje, znacznie się od siebie różnią – i to nie tylko wyglądem. Smartwatch, czyli inteligentny zegarek, jest nieco większy i zwykle posiada duży dotykowy wyświetlacz. Kiedy sparujemy go ze smartfonem, możemy za jego pomocą odbierać połączenia telefoniczne, odczytywać i pisać wiadomości, wyświetlać powiadomienia z portali społecznościowych. Sprawdź ofertę na smartwatche.

Smartband – co to jest?

Smartband, inteligentna opaska, bywa albo dopełnieniem smartwatcha, albo jego znacznie tańszą alternatywą. To urządzenie lekkie, wytrzymałe, ale nie tak zaawansowane. Niektóre podstawowe modele nie posiadają wyświetlacza (do odczytania wyników potrzebujemy smartfona) i oferują tylko podstawowe funkcje; te z wyższej półki zawierają za to czujniki wykrywające, jaki rodzaj aktywności akurat uprawiamy, pulsometr czy GPSZajrzyj na stronę Neo24.pl i sprawdź ofertę na smartbandy.

Niezależnie od tego, na jakie urządzenie się zdecydujesz, koniecznie sprawdź, czy jest kompatybilne z systemem operacyjnym twojego smartfona. Przyjrzyj się, z jakiego materiału zostało zrobione i czy jest wodoodporne. Upewnij się także, czy ma długi czas pracy i jest przystosowane do rodzaju sportu, jaki uprawiasz.

Smartband czy smartwatch?

Ogromną zaletą inteligentnej opaski jest cena – podstawowe modele kosztują już kilkadziesiąt złotych. Smartwatche są znacznie droższe, ale też oferują więcej użytecznych funkcji, nie tylko tych związanych z aktywnością fizyczną. To urządzenia nowoczesne i bardzo uniwersalne; znacznie czytelniej przedstawiają nasze wyniki, z powodzeniem mogą też zastąpić telefon, a czasem nawet aparat.

Za to smartbandy są lekkie, wytrzymałe i wygodniejsze. Zwykle też wytrzymują znacznie dłużej bez ładowania. Sprawdzą się u osób, którym zależy przede wszystkim na dokładnym monitorowaniu aktywności fizycznej i szybkiemu dostępowi do danych treningowych.

Related posts

Leave a Comment