Smartwatch Acer Leap Ware

Smartwatch Acer Leap Ware, czyli eleganckie podejście do sportu

Podczas wczorajszej konferencji Acer Next odbywającej się w Nowym Jorku, firma pokazała swoje nowości wydawnicze. Wśród wielu interesujących produktów należy wyróżnić inteligentny zegarek Acer Leap Ware.

Smartwatch Acer Leap Ware

Smartwatche są wynalazkiem genialnym, który przez ostatnie lata przekonał do siebie rzesze użytkowników. Nie można mówić jednak o pełnym sukcesie, gdyż rynek nie okazał się tak chłonny, jak życzyliby sobie tego producenci sprzętu ubieralnego. Inteligentne zegarki możemy podzielić na, co najmniej kilka kategorii, z których najważniejszą i najstabilniejszą jest sport. To właśnie monitorowanie aktywności fizycznych jest najmocniejszą stroną smart zegarków. Niestety, większość tego typu konstrukcji wygląda naprawdę słabo. Znajdą się jednak wyjątki, na przykład najnowsza propozycja Tajwańskiego producenta.

Acer Leap Ware — sportowy elegant

Zanim przejdziemy do tego, co tak naprawdę oferuje nam urządzenie, chciałbym zatrzymać się na chwilę przy samej konstrukcji. Ta zrobiła na mnie ogromne wrażenie i mam nadzieję, że sprzęt w formie sampla testowego trafi w moje ręce stosunkowo szybko.

Urządzenie o sportowym charakterze nie musi wyglądać tandetnie. Dowodzi tego design Acer Leap Ware, który cechuje również pewnego rodzaju elegancja. W zegarku znajdziemy okrągłą ramkę wykonaną z polerowanej stali nierdzewnej. 42-milimetrowa tarcza chroniona jest przez warstwę odpornego na zarysowania szkła Corning Gorilla Glass SR+. Konstrukcja przetrwa także nawet potężne ulewy, co gwarantuje uzyskany przez rzeczony sprzęt certyfikat IPX7.

Ciekawym dodatkiem jest też umieszczona w obudowie latarka LED, która może przydać się w co najmniej kilku sytuacjach. Jakich? Możemy za jego pomocą doświetlić np. zamek w drzwiach lub zaznaczyć naszą “obecność” podczas wieczornego biegania. Sprzęt jest kompatybilny ze wszystkimi paskami o szerokości 20 mm, a więc nie powinno być problemu z dobraniem odpowiedniego dla siebie “dodatku”. Standardowe modele dedykowane Acer Leap Ware wykonane są z tworzywa sztucznego i występują w dwóch kolorach — Navy Blue oraz Light Brown.

Pokaż kotku, co masz w środku

Smartwatch Acer Leap Ware

Acer Leap Ware pracuje pod kontrolą układu MediaTek MT2523 oraz dodatkowego bio-sensora MT2511. Dzięki obsługiwanym przez chipset czujnikom urządzenie monitoruje i zapisuje takie aktywności jak tętno, poziom energii, poziom stresu oraz ekspozycję na promienie UV. To sporo, zwłaszcza że zgromadzone dane możemy wykorzystać do analizy naszej fizyczności. Jak? To proste — wykorzystując do tego celu dedykowaną aplikację Liquid Life, do której zaraz wrócimy.

Zastanawiacie się pewnie, co z czasem pracy baterii na jednym ładowaniu. Mam dobre wiadomości — sprzęt pozwoli na nieprzerwaną pracę przez 3 do 5 dni. To naprawdę dobry wynik, który pozwoli na swobodne korzystanie z Acer Leap Ware. Pełna specyfikacja techniczna prezentuje się następująco:

  • Układ MediaTek MT2523
  • Bio-sensor MT2511
  • 1,6-calowa tarcza
  • Gorilla Glass SR+
  • Monitorowanie tętną
  • Certyfikat IPX7
  • Kompatybilność z iOS i Androidem
  • Latarka LED

Aplikacja Liquid Life

Użytkownicy zegarka Acer Leap Ware powinni zainstalować wspomnianą aplikację, która znacząco rozszerzy możliwości urządzenia. Po pierwsze pozwoli na otrzymywanie powiadomień ze smartfona, co jest w dzisiejszych czasach naprawdę wygodne. Nie trzeba przy każdej “wibracji” lub dźwięku zerkać na ekran telefonu. Prawdziwa siła rzeczonego połączenia drzemie jednak w funkcjach monitorowania aktywności fizycznych.

Aplikacja magazynuje dane zebrane przez czujniki wbudowane w Acer Leap Ware, które są następnie poddawane analizie. Możemy dowiedzieć się z niej wielu istotnych z punktu widzenia zdrowotności rzeczy. To nie wszystko. Liquid life pozwala także na wyznaczanie sobie celów, co samo w sobie stanowi świetną zabawę.

Acer Leap Ware trafi do sklepów w czerwcu 2017 roku. Oficjalna cena wynosi 139 euro.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

3833 More posts in artykuły category
Recommended for you
Vivo X30 Pro
Rynek smartfonów w 2023 roku

2023 rok będzie przełomowym momentem dla rynku smartfonów. W ciągu najbliższych kilku lat możemy spodziewać...