Sony 55XE7005

TV 4K Sony 55XE7005 — pierwsze wrażenia

Wielokrotnie już podkreślałem, że telewizję oglądam niezwykle rzadko. Nie oznacza to jednak braku mojego zainteresowania rynkiem TV. Przeciwnie, intensywnie obserwuję branżę i jestem pod wrażeniem każdej nowej technologii, która znajduje tutaj zastosowanie. Z racji wykonywanego zawodu, mam okazję testować przeróżne urządzenia, do których zaliczają się również TV. Z jednym z egzemplarzy testowych Sony 55XE7005 spędziłem ostatni tydzień i choć nie jest to koniec naszej przygody, chcę podzielić się z wami pierwszymi wrażeniami.

Sony 55XE7005

Słowem wstępu — Sony 55XE7005nie jest modelem, który wywoła nagły opad szczęki osób korzystających z najdroższych i najnowocześniejszych rynkowych propozycji. Trudno jednak oczekiwać tego po telewizorze, którego cena zamyka się w kwocie nieco ponad 3 000 złotych, bo za tyle można kupić testowany model. Dlatego też chciałbym przekonać was do patrzenia na sprzęt pod kątem stosunku ceny do jakości, a ten stanowi jedną z największych zalet urządzenia.

Sony 55XE7005 — plusy

Stosunek ceny do jakości

55XE7005 od Sony to niedrogie jak na swoje możliwości urządzenie. Telewizor pozwala wejść niewielkim kosztem w świat dużych ekranów, rozdzielczości 4k oraz technologii HDR. Tak, sprzęt oferuje nam 55-calowy wyświetlacz zgodny z 4k i HDR, czyli otrzymujemy pełny komplet nowoczesnych rozwiązań zapewniających nam — użytkownikom — świetne odczucia z użytkowania. Fakt, brakuje tutaj kilku smaczków programowych, ale jak już wspomniałem — cena gra tu kluczową rolę.

Świetne kąty patrzenia

Degradacja baw obrazu, na który patrzymy pod kątem, jest niemal niezauważalna. Bolączką wielu średniopółkowych konstrukcji jest to, że ciężko rozkoszować się konsumpcją multimediów w kilka osób. Oczywiście pod warunkiem chęci zachowania podobnych odczuć w kwestii kolorystyki. Tutaj problem nie występuje.

Wysoki kontrast

Nie spodziewałem się po Sony 55XE7005 tak widocznego kontrastu. Czerń nie jest do końca czarna, ale jej poziom wypada tutaj naprawdę dobrze. Wieczorne seanse filmowe były dla mnie przyjemnym przeżyciem. Każdy, kto choć raz miał okazję obserwować jasnoszary odcień “czerni”, wie, co mam na myśli.

Prostota ustawień

Oprogramowanie wbudowane w Sony 55XE7005 stanowi zarówno zaletę, jak i wadę urządzenia. Zacznę od plusów. Otóż firmy oddając w ręce klientów telewizor z uproszczonym oprogramowaniem bez wsparcia dla popularnych systemów smart TV, ograniczyła nieco jego funkcjonalność. Dla osób średnio obeznanych z technologią jest to rozwiązanie genialne, gdyż pozwala w sposób szybki dotrzeć do istotnych funkcji telewizora. Dodam, że brak “inteligentnego” OS-u skutkuje kolejną zaletą — urządzenie jest piekielnie szybkie i widać to na każdym kroku.

Sony 55XE7005

Wady telewizora

Brak “bogatej” platformy systemowej

Same w sobie ustawienia systemowe zapewniają spore możliwości konfiguracyjne, jednak nie uświadczymy tutaj łatwych w obsłudze narzędzi do instalacji dodatkowych aplikacji. Brak wielu rozwiązań stanowi wadę, która może być dla niektórych przeszkodą przy zakupie.

Kiepska ostrość w scenach dynamicznych

Problem widoczny jest w energicznym kinie akcji, kiedy postacie lub pojazdy poruszają się naprawdę szybko. Jest to minus “na siłę”, gdyż, choć zjawisko jest zauważalne, skłamałbym, pisząc, że utrudnia konsumpcje materiałów wideo.

Pełny test pojawi się na Vipmultimedia w najbliższym czasie. Jeśli jesteście zainteresowani nabyciem Sony 55XE7005 odwiedźcie nasz e-sklep Vipelektrogadzet.

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...