Xperiiss750x300

Sony pomaga odblokowywać Bootloader’y w Xperiach…

Tak, to nie żart. Japoński koncern po raz kolejny rusza z programem, dzięki któremu możemy pozbyć się głównej blokady w urządzeniach Sony, a co za tym idzie wejść w świat Custom ROM’ów. Należy jednak pamiętać, że nie ma nic za darmo, a producent umożliwiając odblokowanie smartfona, stawia pewne warunki. Jakie?

Xperiiss750x300

Android jest systemem powszechnie uważanym za otwarty. Nie jest to do końca prawdą, szczególnie że większość producentów, chcąc utrudnić użytkownikom „grzebanie” w oprogramowaniu blokuje Bootloader, czyli program rozruchowy smartfona. Efektem takich działań jest to, że  user może co najwyżej pomarzyć o uprawieniach Root, czy instalowaniu zmodyfikowanego oprogramowania, które niejednokrotnie przewyższa funkcjonalnością te preinstalowane. W temacie blokad króluje Sony, zaś stosowane przez nich metody zabezpieczeń niekiedy okazują się nie do złamania. Pytanie tylko po co?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Zmodyfikowane oprogramowanie poza większą liczbą funkcji może „pochwalić” się także pewną niestabilnością lub innymi poważniejszymi błędami. Użytkownik zniechęcony wadliwym działaniem takiego telefonu, raczej nie zdecyduje się ponownie wybrać smartfona tej marki. Drugim powodem jest „zawracanie” głowy serwisom napraw gwarancyjnych, uszkodzeniami powstałymi z winy użytkownika (instalacja nieautoryzowanego oprogramowania).

Mimo wszystko rzesza userów i tak decyduje się złamać swój sprzęt tylko po to aby cieszyć się wolnym oprogramowaniem. Sony to dostrzegło i po raz kolejny ruszyło z inicjatywą, dzięki której w banalny sposób pozbędziemy się zabezpieczeń z naszej Xperii.

Nie ma nic za darmo

To prawda. Dlatego też osoby zainteresowane skorzystaniem muszą zgodzić się na pewne warunki. Jednym i najważniejszym z nich jest bezpowrotna utrata gwarancji i wszelkiego wsparcia technicznego. Choć ten fakt może niektórych oburzać, wydaje się jak najbardziej uzasadniony. Producent zwyczajnie nie chce ponosić odpowiedzialności za „magików” z forum XDA.

Jeśli zgadzacie się z postawionymi warunkami i podjęliście już świadomą decyzję o odblokowaniu bootloader’a powinniście niezwłocznie odwiedzić witrynę Sony. Znajdziecie tam oficjalne narzędzie, dzięki któremu raz na zawsze pozbędziecie się wspomnianej blokady.

Źródło

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...