Premium 750x300

Sony Xperia X Premium i miliardy kolorów

Xperia X ma szansę odmienić losy mobilnego działu Sony, a już na pewno ma ku temu niesamowite predyspozycje.

Premium 750x300

Sony zamilkło na jakiś czas. Wprawdzie pojawiają się informacje o nowych produktach, ale bądźmy szczerzy, na tle konkurencji gigant wypada blado. Nie dlatego, że jego smartfonom czegoś brakuje, ale dlatego, że w klientach pozostał pewien niesmak. Nieudane próby reanimacji serii Z, cała masa zawirowań z nazewnictwem i kłopotów związanych z przegrzewaniem niektórych modeli. To wszystko przełożyło się na ograniczone zaufanie.

Użytkownicy nie są głupi, a już z pewnością nie będą dawali się oszukiwać. Sony poszło więc po rozum do głowy i przygotowało serię smartfonów, które wprawdzie nie są nowością w ich portfolio, ale mogą namieszać. Chodzi o Xperia X, które kontynuować ma drogę obraną wcześniej przez wspomnianą Z-kę. Do rodziny X, Performance oraz XA dołączy także Premium. I jak przystało na produkt z wyższej półki, będzie odznaczała się czymś niesamowitym. Tym czymś jest ekran.

Premium 750x300 1

Oczywiście mamy do czynienia z plotkami, ale jeżeli się potwierdzą, dostaniemy coś godnego uwagi. Niezależnie od ceny (nie obstawiamy niskiej niestety), smartfon będzie przyciągał do siebie klientów, którym zależy przede wszystkim na odwzorowaniu barwnym. Xperia X Premium ma mieć wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala oraz rozdzielczości FullHD (1920×1080 px). Wśród plotek pojawia się nazwa Whitemagic LCD, który ma wspierać technikę HDR (High Dynamic Range).

Oznacza to tyle, że maksymalny poziom jasności w smartfonie może wynosić aż 1300 nitów. Obecnie żaden ze smartfonów nie przekracza poziomu 800. Ale HDr daje coś więcej. Zwiększa głębie kolorów do 1.07 miliarda! Do tej pory mieliśmy ograniczoną głębię do „zaledwie” 16.8 milionów. Jak Sony podniosło tak drastycznie wartość? Każdy z kanałów RGB (Red, Green, Blue) zamiast standardowych 254 odcieni ma mieć ich 1024. Częstotliwość odświeżania ekranu ma wynosić 120 Hz.

Na papierze wygląda jak nie lada osiągnięcie. Warto poczekać na oficjalne ogłoszenie rewelacji, ale jeżeli Xperia X Premium dostanie Snapdragona 820 i minimum 3 GB RAM, będzie hit. Hit, którego Sony potrzebuje.

Źródło: PhoneArena
Fot: Sony

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie znajdziecie smartfony od Sony oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...