Sony zerwie z nudnym wzornictwem Xperii

Czy wygląd obecnych na rynku smartfonów Sony z serii Xperia was nudzi? Jeśli tak, z pewnością ucieszy was wiadomość o planach producenta związanych z gruntownym odświeżeniem designu rzeczonych urządzeń. Co ciekawe, nie mówimy już o przeciekach czy niepotwierdzonych doniesieniach, ale o oficjalnym stanowisku Japończyków.

Sony

Ostatnie lata to czas wzajemnego czerpania inspiracji pomiędzy producentami elektroniki użytkowej. Widać to szczególnie w segmencie smartfonów, które coraz trudniej od siebie odróżnić. Co roku trendy panujące w świecie mobile ewoluują i co roku obserwujemy stosunkowo szybkie reakcje koncernów w kwestii premier nowych urządzeń zgodnych z obecnie panującymi standardami. Jednak istnieją firmy, które wspomniany wyścig zdają się lekceważyć. Należy do nich Sony, które to na rzeczone zmiany trendów reaguje z opóźnieniem lub nie czyni tego w ogóle…

Sony i “nieśmiertelny” design Xperii

Stylistyka smartfonów z seri Xperia, szczególnie tych reprezentujących linię X na przestrzeni lat zmieniła się niewiele. Owszem, producent dopieścił wiele elementów, jednak w ogólnym rozrachunku, smartfony te wyróżniają się na tle konkurencji i niestety wyróżnienie nie jest spowodowane zastosowaniem innowacyjnego designu. W zasadzie wzornictwo Xperii wykorzystywane jest od wielu lat, co dla jednych jest ogromną wadą, dla innych zaletą. Zdania jak to zwykle bywa, są podzielone. Osobiści uważam wspomnianą serię smartfonów za jedną z najprzyjemniejszych w odbiorze i nie uważam, żeby trzymanie się sprawdzonego rozwiązania było czymś złym. Mimo to chciałbym zobaczyć, jak Sony zabrałoby się za refresh wyglądu swoich smartfonów.

Wygląda na to, że niebawem będę mógł się co do tego przekonać. Plotki o planach producenta, który miałby solidnie odświeżyć wzornictwo Xperii, pojawiają się w sieci cyklicznie, ale ani razu nie zostały jeszcze potwierdzone. Aż do teraz, kiedy to dyrektor zarządzający Sony India — Kenichiro Hibi poinformował, iż nadchodzące smartfony Xperii zerwą z dotychczas stosowanym wzornictwem. Czego możemy się spodziewać?

We have deployed an omnibalance design as long as the X series continues to be available in the market. Also, we are planning to launch new generation of products and you can expect a complete new design from the devices — Kenichiro Kibi dla The Indian Express

Nowe smartfony Sony to zagadka

Podczas wspomnianej wypowiedzi, dyrektor Hibi pilnował się, aby nie zdradzić żadnych szczegółów dotyczących przyszłości wzornictwa smartfonów z serii Xperia. Pewna jest jedynie nieuchronność zmierzających w kierunku smartfonów Sony zmian. Oczywiście nie musimy zgadywać, co dokładnie ulegnie zmianie, gdyż możemy posiłkować się w tym temacie plotkami, spekulacjami oraz przewidywaniami analityków rynku. Żadne z wymienionych źródeł nie jest idealne, ale dzięki nim możemy choć częściowo poznać potencjalne plany Sony. Do rzeczy.

Biorąc pod uwagę opinie ekspertów oraz moje osobiste obserwacje wnioskuję, że w nowych smartfonach Sony zagoszczą ekranu zajmujące niemal cały przedni panel smartfona. Bezramkowce są dziś na topie i nie znam producenta, który wyszedłby źle na ich wdrożeniu. Całkiem sensownym krokiem wydaje się przejście na nieco inne proporcje ekranu, na przykład 2:1 lub jak kto woli 18:9. Wszyscy doskonale wiemy, że takowy zabieg pozwala na zmieszczenie jednakowych rozmiarów dwóch paneli roboczych przy zachowaniu idealnej skali. Czego jeszcze możemy spodziewać się po wspomnianych urządzeniach Sony? Ja obstawiałbym nieco zaokrąglony ekran. Dotychczas Japończycy lubowali się w różnorakich kanciastych powierzchniach, a skoro mowa o zerwaniu z tradycyjnym wzornictwem urządzeń Xperia, zabieg ten idealnie wpisuje się w nowości.

Źródło: AndroidAuthority, The Indian Express

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...