Zmierzch gniazda słuchawkowego? Sony nie zrezygnuje ze złącza Jack 3.5 mm

Nie każdy producent ugina się pod presją panujących trendów. Idealnym przykładem może być Sony, które to zdecydowało o pozostaniu przy rozwiązaniu audio, które delikatnie mówiąc, trąci już myszką.

Sony

Dobrze, przesadziłem – Jack 3.5 mm mimo upływającego czasu nie jest rozwiązaniem przestarzałym. Właściwie dalej należy do najpopularniejszego złącza audio w urządzeniach mobilnych pokroju smartfonów. Nie mniej jednak wspomniana technologia zaczyna być wypierana przez USB-C oraz rozwiązania bezprzewodowe.

Sony pozostanie przy Jack 3.5 mm

Nie jest o naturalnie oficjalny komunikat, lecz tytułową informację możemy uznać za wysoce prawdopodobną. Dlaczego? Otóż pojawiła się na łamach cieszącego się ogromną popularnością serwisu Xperia Blog, który to powołuje się na dane z raportów ePrice, choć nie tylko na nie.

W świetle zebranych informacji możemy przypuszczać, a nawet sądzić, że firma jeszcze przez co najmniej kilka lat będzie wykorzystywać w swoich konstrukcjach złącze Jack  3.5 mm. Cóż, zasadniczo nie powinno dziwić to nikogo. Technologia, choć nie najmłodsza jest opanowana do perfekcji przez wielu producentów zarówno odtwarzaczy, jak i słuchawek. To jest zasadniczo gwarantem prawidłowego działania i przyjemności płynącej z konsumpcji treści audio.

Czy tak będzie już zawsze?

Skądże. Myślę, że z czasem Sony zacznie eksperymentować z innymi metodami transmisji dźwięki i co ciekawe – nie mam tu na myśli włącznie nowych złączy i gniazd, a rozwiązania bezprzewodowe.

Jak długo potrwa przejście na nowe standardy? To pokaże czas, ale powtórze jeszcze raz – biorąc pod uwagę tempo rozwoju audio, nie powinniśmy spodziewać się radykalnych zmian jeszcze przez co najmniej kilka lat.

Źródło: Xperia Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...