You are here
Spotify blokuje użytkownikom aplikacje. To dopiero ostrzeżenie artykuły News 

Spotify blokuje użytkownikom aplikacje. To dopiero ostrzeżenie

Szwedzi podchodzą do kwestii oszustw w serwisie niezwykle pobłażliwie. Czasami sam zastanawiam się, dlaczego włodarze Spotify tolerują obecność aplikacji firm trzecich, które pozwalają uzyskać nieautoryzowany dostęp do funkcji Premium użytkownikom, którzy za nie nie zapłacili. Wygląda jednak, że dziki zachód powoli się kończy, a Spotify rozprawi się z procederem, który uszczupla zarobki firmy.

Spotify

Wielu użytkowników serwisu Spotify otrzymało ostrzeżenia, a w zasadzie maile, które zawierają “zalecenia” sugerujące instalowanie jedynie autoryzowanej aplikacji klienckiej. Jak nie trudno zgadnąć, wiadomości te trafiały do osób, które zdecydowały się pobrać z sieci zmodyfikowaną wersję programu, która otwierała przez nimi drogę do usług Premium. Naturalnie bez regulowania należności. Twórcy serwisu postąpili w niezwykle łagodny sposób, ale pamiętajmy, że jest to dopiero początek działań.

Spotify wysyła zawiadomienia

Z treścią pełnego maila możecie zapoznać się poniżej. Wynika z niego, że serwis nie ma w założeniach karać użytkowników zmodyfikowanych aplikacji klienckich, a jedynie ich przestrzegać. Rozsądnie. Myślę, że takie podejście zapewni usługodawcy większy posłuch aniżeli atakowanie osób, które nieco kombinują.

Dear user.

We detected abnormal activity on the app you are usunig so we have disabled it. Don’t worry — you Spotify accound is safe.

To access you Spotify account, simply uninstal any unauthorized or modified version of Spotify and download and install the Spotify app form the official Google Play Store. If you need more help, please see our support article on Reinstaliling Spotify.

If we detect repeated use of unauthorized apps in violation of our terms, we reserve all right, including suspending or terminating your account.

Thank you for being a Spotify user — czytamy w komunikacie (źródło)

Subtelnie acz stanowczo

Spotify postąpiło w możliwie najdelikatniejszy sposób. Zasugerowano problem i zaproponowano rozwiazanie bez uszczerbku dla żadnej ze strony. Mało tego — dotychczasowe działania niezgodne z regulaminem skutkowały jedynie zablokowaniem konkretnej aplikacji, a nie samego konta użytkownika. Na dobrą sprawę, twórcy serwisu mogli czasowo lub permanentnie zablokować dostęp do “podejrzanego” konta, a jednak nie zrobiono tego. Nie oznacza to, że sprawa nie powróci. Jeśli użytkownik zlekceważy sugestię otrzymaną w korespondencji, musi liczyć się nawet z usunięciem konta.

Nie ma pewności co do tego, które nieautoryzowane aplikacje są blokowane. Niektórzy użytkownicy “kombinowanych” programów, nie odczuwają jeszcze żadnych negatywnych skutków. Inni zgłaszają problemy. Jedno jest pewne — jeśli serwis zaczął działać, wątpię w to, że szybko przestanie.

Z oficjalnej aplikacji Spotify dla systemów Android oraz iOS możecie korzystać między innymi na urządzeniach zakupionych w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Torrentfreak

Related posts

Leave a Comment