Spotify ląduje na PlayStation 3 oraz PlayStation 4

Na mocy porozumienia między Sony Network Entertainment International a popularnym serwisie muzycznym „Spotify”, ten ostatni trafi na konsole PS3 oraz PS4 w ramach usługi „PlayStation Music”.


Dokładna data premiery pojawienia się usługi na urządzeniach Sony nie jest jeszcze znana. Wiemy tylko, że do zaimplementowania muzycznej biblioteki ma dojść już na wiosnę. „Music Unlimited” okołomuzyczna funkcjonalność, która do tej pory królowała na obu wersjach PlayStation ma zostać wyłączona 29 marca tego roku. Natomiast od 28 lutego wszyscy użytkownicy z wykupioną w tej opcji subskrypcją otrzymają darmowy dostęp do usługi do czasu zastąpienia jej przez „Spotify. Dodatkowo zyskają także okres próbny do przetestowania „Spotify Premium”.

Wszystko fajnie, tylko dziwi fakt, iż usługa „Spotify” pojawi się wyłącznie na najnowszych stacjonarnych konsolach Sony. Użytkownicy kieszonsolki PS Vita, mogą poczuć się opuszczeni przez koncern rodem z kraju kwitnącej wiśni. Na szczęście usługa „PlayStation Music” zawita także na urządzeniach z rodziny Xperia, gdzie samo „Spotify” dostępne jest już od dawna.

Na temat usług streamingowych już trochę pisaliśmy, a czym jest Spotify? To nic innego jak abonamentowa (opcja darmowa z reklamami) usługa strumieniowania muzyki. Płacimy stałą kwotę miesięczną i otrzymujemy dostęp do bazy ponad trzydziestu milionów utworów w dobrej jakości. Możemy ją przeglądać interesującymi nas wykonawcami, konkretnymi albumami, stacjami radiowymi, playlistami czy wspomagając się przy poszukiwaniach wybranymi tagami. Ma to swoje plusy, jednak osoby doceniające magię okładki oraz srebrnego krążka, mogą mieć spory problem z przejściem na wersje cyfrowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...