You are here
Sprzedaż gier w listopadzie – nie ma zaskoczenia, kto zdobył podium Gry pc 

Sprzedaż gier w listopadzie – nie ma zaskoczenia, kto zdobył podium

Miesiąc przed Świętami Bożego Narodzenia to jeden z najbardziej wyczekiwanych okresów przez sprzedawców oraz kupujących. Szczególnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie dodatkowo pojawia się także Święto Dziękczynienia, a co za tym idzie, prawdziwy Black Friday. Sprzedaż gier w listopadzie pokazuje, że gracze mają swoje konkretne przyzwyczajenia, co do znanych i lubianych marek, choć nie brakuje kilku zaskoczeń.

Sprzedaż gier w listopadzie
Fot. Activision / Call of duty: Modern Warfare

Acttivion musi być teraz w siódmym niebie, bo po chłodno przyjętych poprzednich częściach Call Of Duty, nowa odsłona najpopularniejszej strzelanki w historii, po raz kolejny święci triumfy. Zarówno gracze, jak i recenzenci są zgodni. Nowe Call Of Duty to powrót w najlepszej formie, co doskonale pokazuje ranking sprzedażowy ze Stanów Zjednoczonych za poprzedni miesiąc. Na Modern Warfare nie ma mocnych, ale jest kilka niespodzianek.

Sprzedaż gier w listopadzie

Sprzedaż gier w listopadzie w Stanach Zjednoczonych pokazuje, że gracze na całym świecie mają bardzo zbliżone do siebie gusta. Wszędzie zdaje się rządzić Call of Duty: Modern Warfare, ale także i produkcje skierowane bezpośrednio na Nintendo Switch doskonale sobie radzą. Na liście nie zabrakło takich nowości, jak Luigi’s Mansion 3 czy Mario kart 8. Jednak jeżeli chodzi o zagorzałych fanów, to na liście można zauważyć dwie ciekawe sytuacje. Pierwsza z nich to oczywiście bardzo wysokie, bo drugie miejsce dla nowej produkcji osadzonej w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Star Wars Jedi: Upadły zakon to produkcja multiplatformowa, która przywróciła blask tytułom TPP z tego uniwersum. Gracze bardzo długo czekali na tytuł, który nie będzie skierowany tylko do miłośników rozgrywki on-line i w końcu się doczekali. Lista to dobitnie pokazuje i widać, że sprzedaż gier w listopadzie była także łaskawa dla EA. Jednak o wiele bardziej powinno cieszyć się z wyników sprzedażowych Nintendo i Niantic, bo ich Pokemon Sword po prostu wdarł się na listę szturmem. Całkiem dobrze poradziło sobie także Death Stranding, a zważywszy na to, że nie jest to produkcja dla każdego oraz to, że jej premiera była dopiero pod koniec listopada, ósma pozycja na liście to bardzo dobry wynik.

Lista najlepiej sprzedających się gier w listopadzie w USA

 1. Call of Duty: Modern Warfare 2019
 2. Star Wars Jedi: Fallen Order^
 3. Pokémon Sword*
 4. Pokémon Sword and Pokemon Shield Double Pack*
 5. Pokémon Shield*
 6. Madden NFL 20
 7. Death Stranding
 8. NBA 2K20
 9. Need for Speed: Heat
 10. Luigi’s Mansion 3*
 11. FIFA 20
 12. Borderlands 3
 13. The Outer Worlds
 14. Just Dance 2020
 15. Mario Kart 8*
 16. The Legend of Zelda: Breath of the Wild*
 17. Super Smash Bros. Ultimate*
 18. Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint
 19. Grand Theft Auto V
 20. Mortal Kombat 11

Oznaczenia na powyższej liście – znak * oznacza, że nie wliczono w wyniki sprzedaży cyfrowej. Znak ^ że nie wliczono w wyniki sprzedaży z platformy Steam.

Nowe gry oraz konsole i PC-ty, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: GamingBolt / Activision / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment