MAcPro750x300

Sprzedaż komputerów Mac Pro ruszyła

Niedawno zaprezentowane komputery Apple z serii Mac Pro trafiły do oficjalnej sieci sprzedaży. Jak najłatwiej podsumować proponowany sprzęt?

MAcPro750x300

Jest naprawdę Mocny…

Niezależnie od wybranej konfiguracji sprzętowej urządzenie będzie cechować się wydajnością. Naturalnie, adekwatną do opcji jaką wybraliśmy, jako najodpowiedniejszą dla nas. Seria Mac Pro została wyposażona w układy Intel Xeon oraz specjalne procesory graficzne AMD FirePro – i to wszystko w standardzie. Za resztę przyjdzie nam zapłacić niemało, ale do tematu kosztów zdążymy jeszcze wrócić.

Jest naprawdę Piękny…

W przypadku produktów korporacji z Cupertino, design od zawsze grał kluczową rolę. Każdy nawet najdrobniejszy, pozornie nieistotny element konstrukcji był starannie dopracowany, tak aby klient mógł czuć się doceniony. Owalny kształt Mac Pro, jest czymś naprawdę innowacyjnym, idealne zaoblenia oraz aluminiowa obudowa mogą się podobać. Naturalnie, znajdą się osoby, którym wygląd produktu firmy nie przypadnie do gustu. Mimo to Apple należą się gratulacje za nienaganną prezencję Mac Pro.

Jest naprawdę Drogi…

Komputery giganta z Cupertino nie należą do tanich, a niektóre wersje nie należą nawet do drogich. Ceny zakupu maca potrafią być po prostu horrendalnie wysokie. Owszem, najuboższa konfiguracja to jedynie 13 299 zł (bez kontrolerów oraz ekranu), lecz jeśli chcemy złożyć mocny sprzet wraz z najpotrzebniejszymi urządzeniami tj. mysz, klawiatura oraz dobrej jakości wyświetlacz, musimy przygotować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. To całkiem sporo, szczególnie patrząc przez pryzmat konkurencji, oferującej podobną konfigurację znacznie taniej.

 Jest nie dla każdego…

Pomijam kwestię czysto finansową, gdyż jak wiadomo, nie każdy może pozwolić sobie na zakup tak drogiej maszyny. Problemem może być też system, a właściwie jego kompatybilność z wieloma rozwiązaniami. Mówimy tu oczywiście głównie o Europie. W Stanach Zjednoczonych komputery Appla są poniekąd standardem, tak jak u nas urządzenia pracujące pod kontrolą Windowsa.

Jakby nie patrzeć, jest to sprzęt dla ludzi zamożnych lub dla prawdziwych fan(atyków) APPLE.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...