Fioletowy smok pokonał Fallout 76, czyli Spyro Reignited Trilogy rządzi

Spyro Reignited Trilogy okazało się fenomenem tygodnia, jeżeli chodzi o listę sprzedażową w Wielkiej Brytanii. Produkcja prześcignęła w wynikach takie tytuły jak Red Dead Redemption 2 oraz Fallout 76. Czy tak bardzo uwielbiamy historię, że gotowi jesteśmy brać wszystko, co tylko związane jest z przeszłością? Wygląda na to, że tak.

Spyro Reignited Trilogy

Trudno w to uwierzyć, ale Spyro ma już dwadzieścia lat na karku. Pierwsza część gry pojawiła się we wrześniu 1998 roku i z miejsca stała się hitem. Mały, filo teowy smok, którym gracz kierował, to już ikoniczna postać, choć nie tak rozpoznawalna jak chociażby Mario czy Crash Bandicoot. Ten ostatni także ostatnio dostał swoją odświeżoną wersję, która sprzedawała się jak szalona. Widocznie dorośli dziś gracze chętnie sięgają po tytuły ze swojego dzieciństwa, a może także przedstawiają je kolejnym pokoleniom.

Spyro Reignited Trilogy króluje w UK

Za pierwszą część Spyro The Dragon odpowiadało studio Insomniac Games. Tak, to samo, które ostatnio dało graczom Spider-Man’a. Jak widać nawet przed dwudziestoma laty pracujących tam ludzie potrafili czynić cuda. Przygody fioletowego smoka wyróżniały się nie tylko doskonałą (jak na tamte czasy) grafiką, ale także niesamowitą grywalnością. Z wielką przyjemnością przechodziło się kolejne poziomy. Do tego dochodziły przyjemne, pastelowe kolory i humor, których od początku seria się charakteryzowała.

Na premierę Spyro Reignited Trilogy musiało czekać całkiem pokaźne grono ludzi, bo tytuł znalazł się na pierwszym miejscu listy sprzedażowej. Warto zaznaczyć, że chodzi tutaj o fizyczne kopie, które znalazły swoich nabywców. Nie wiadomo, jak tytuł poradził sobie w cyfrowej dystrybucji, ale zakładamy, że równie dobrze. O wiele ciekawsze jest jednak to, że Spyro Reignited Trilogy przebiło swoimi wynikami Fallout 76. Produkcja Bethesda miała premierę w piątek 14 listopada, ale w porównaniu do Fallout 4, poradziła sobie znacznie gorzej. W porównaniu do tamtej odsłony, nowy Fallout sprzedał się o około 82 procent gorzej. Bethesda może mieć problemy z utrzymaniem zainteresowania graczy, bo pojawiające się recenzje tytułu są mieszane.

Co się najlepiej sprzedaje?

Pierwsza trójka weekendowego zestawiania z Wielkiej Brytanii prezentuje się następująco. Pierwsze jest Spyro Reignited Trilogy, tuż za nim Red Dead Redemption 2, a ostatnie miejsce należy do wspomnianego Fallout 76. Dalej na liście także jest ciekawie. Czwarte i szóste miejsce zajmują bowiem gry z serii Pokemon. Pierwszą z nich jest Pokémon Let’s Go Pikachu, a drugą Pokémon Let’s Go Eevee. Ciekawe jest to, że gdyby produkcje wypuszczono pod jedną nazwą, to znalazłby się na pierwszym miejscu w zestawieniu.

Numerem pięć ostatniego weekendu została Fifa 19. Interesujące jest to, że do zestawiania sprzedażowego powróciło Call of Duty: Black Ops 4, które zajęło miejsce siódme. Ostatnią trójkę zamykają w kolejności: Fortnite: Deep Freeze Bundle, Mario Kart 8 Deluxe oraz Hitman 2. Przygody łysego zabójcy nie znalazły może większego grona fanów, ale są jeszcze dla tytułu szanse na sukces. Jednak wypuszczanie gry w tym samym tygodniu, co Fallout 76 i zaraz po Red Dead Redemption 2 musiało się zemścić na twórcach.

Pełna lista najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii:

  1. Spyro Reignited Trilogy
  2. Red Dead Redemption 2
  3. Fallout 76
  4. Pokémon Let’s Go Pikachu
  5. FIFA 19
  6. Pokémon Let’s Go Eevee
  7. Call of Duty: Black Ops 4
  8. Fortnite: Deep Freeze Bundle
  9. Mario Kart 8 Deluxe
  10. Hitman 2

Nowe gry, konsole oraz PC-ty, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: DualShockers / EuroGamer / PlayStation / GameIndustry

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...