You are here
[Stage light issue] Nierównomierne podświetlenie matrycy MacBooków naprawione, ale Apple się do tego nie przyznaje artykuły News 

[Stage light issue] Nierównomierne podświetlenie matrycy MacBooków naprawione, ale Apple się do tego nie przyznaje

Gros MacBooków Pro wyprodukowanych w latach 2016–2017 zostało dotkniętych problem nazwanym „Stage light issue”. Jest to nic innego jak nierównomierne podświetlenie matrycy, które w wielu przypadkach zanika całkowicie. Powód usterki okazał się błachy, ale Apple nijak nie chce się przyznać do błędu. Mimo to firma naprawiła swój błąd.

Stage light issue
fot. 9to5Mac

Cenię wsparcie giganta z Cupertino, ale zdarzają się chwile, w których wątpię w jego politykę względem użytkowników. Idealnym przykładem jest tutaj Stage light issue, czyli afera związana z nierównomiernym podświetleniem matrycy. Dziś wiemy już, czym był spowodowany rzeczy błąd, ale sadownicy nie chcą się do niego otwarcie przyznać.

Stage light issue naprawione, ale tylko w nowych komputerach

Winne całej sytuacji jest zbyt krótka taśma łącząca płytę główną i ekran. Ciągłe otwieranie i zamykanie klapy powoduje przecieranie się rzeczonego elementu oraz końcowe jego uszkodzenie. Zważając na cenę urządzenia, jest to problem wręcz palący. Klienci Apple zgłaszający się do firmy z pomocą byli wielokrotnie odsyłani z kwitkiem lub składano im propozycję naprawy za kwotę 600 dolarów. Obydwie opcje były więcej niż słabe. Niestety, na ten moment nic innego nie można z tym fantem począć.

Ciekawe jest jednak to, że nowe komputery z 2018 mają montowaną taśmę dłuższą o 2 milimetry. To zapobiega uszkodzeniu rzeczonego elementu. Pozostaje mieć nadzieję na to, że Apple pójdzie po rozum do głowy i uruchomi program darmowej wymiany wadliwego elementu.

Źródło: 9to5Mac

Related posts

Leave a Comment