sensoria bra zdjęcie stanika

Stanik bardzo sportowy z dostępem do Endomondo

 

Urządzenia wearable kojarzą się głównie ze smartwatchami i opaskami fitness. Jednak nasze tętno może zmierzyć także… skarpeta albo stanik.

 
sensoria bra zdjęcie stanika
 
Trzeba przyznać, że pomysłowość producentów urządzeń wearable nie zna granic. Po co zaprzątać sobie głowę czymś takim jak opaska, gdy produkt możemy mieć stale przy ciele. Pomyślicie pewnie – przecież opaskę też mogę mieć stale przy ciele. I macie rację, co sprawia, że ubrania od Sensoria wydają się nietrafionym pomysłem. Choć w całym tym szaleństwie jest metoda.
 

Sportowy stanik

 
który z założenia ubierany jest przy wzmożonej aktywności fizycznej, został przez Sensoria ciekawie wzbogacony. Otóż wokół tułowia znajduje się specjalny pasek, na którym montuje się urządzenie. Przyczepia się za pomocą zwykłych metalowych zaczepów, a jego zadaniem jest monitorowanie tętna biegaczki. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność noszenia na ręku opaski, a będąc upartą, można w takim staniku chodzić przez cały dzień, nawet na spotkaniach biznesowych.
 
sensoria smart sock zdjęcie skarpet
Sensoria Smart Sports Bra można sparować z dowolnym smartfonem, a dane przesyłane będą do niego przez Bluetooth. Powstała także dedykowana aplikacja, która współpracuje z urządzeniem, choć Sensoria pozwala na przesył danych także do produktów konkurencji (np. RunMeter czy Endomondo). Nie ma też obaw, że stanika nie można prać. Zrobiony jest w 74 procentach z poliamidu, 18 poliesteru oraz 8 elastyny. Wearable na jednej baterii wytrzymać ma aż do ośmiu miesięcy. Gorzej wygląda sprawa ceny. Za stanik zapłacimy 139 dolarów, ale w cenę wliczony jest już transport. A tak przynajmniej wygląda to na stronie producenta.
Jeżeli stanik z możliwością monitorowania aktywności fizycznej wydał wam się dziwny, to co powiecie na specjalne skarpety. Zasada działania jest taka sama. Specjalne zaczepy pozwalają na umieszczenie urządzenia na ubraniu, a ono przesyła dane na smartfona. W tym wypadku sprzęt wygląda odrobinę jak elektroniczna obroża zakładana skazańcom, ale w nowocześniejszym wydaniu. Potrafi za to mierzyć siłę z jaką stawiamy stopę na podłożu czy przebyty dystans. Niestety, ale takie skarpety kosztują 199 dolarów i dostajemy tylko jedną bransoletkę, co oznacza, że możemy obserwować tylko jedną stopę. Good Job!
Źródło: Sensoria
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...