Star Wars na Święta

Star Wars na Święta – zaprogramuj sobie R2-D2

Dziś Mikołajki, ale wszyscy i tak dobrze wiemy, że to zaledwie wstęp do wielkiego świętowania. Część z was może już mieć prezenty dla najbliższych, a część dalej ich szukać. Na szczęście żyjemy w takich czasach, że bez trudu da się to wszystko załatwić. I żyjemy też w takich przyjemnych czasach, że możemy mieć roboty ze Star Wars na Święta Bożego Narodzenia. Możemy je także zaprogramować.

Star Wars na Święta

Star Wars pod rządami Disney’a zdaje się rozwijać i nie upychać na rynku byle czego, tylko po to, by sprzedać kolejny produkt. Przykładem na to są zabawki od Sphero. Jakiś czas temu było głośno o jednym z ich produktów, a mianowicie BB-8. Można nim było sterować za pomocą dedykowanej aplikacji i doskonale się bawić. Teraz Sphero poszło o krok dalej, a to bardzo dobry kierunek rozwoju. Idealny dla najmłodszych i to nie tylko z powodu zbliżających się okazji prezentowych.

Star Wars na Święta

Zapewne wszyscy ci, którzy widzieli pierwszą trylogię Star Wars, chcieli kiedyś posiadać jedną z maszyn pojawiającą się na ekranie. Nie musiał to być nawet któryś z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów. Czasem roboty widziane na drugim planie potrafiły zaskoczyć swoją budową oraz tym, jak naturalnie się zachowują. Jeżeli zastanawialiście się, jak poradzilibyście sobie w roli programistów, to Sphyro ma dla was doskonałe rozwiązanie. Dla was, choć oczywiście o wiele bardziej pożyteczne będzie ono dla najmłodszych użytkowników.

Wśród modeli robotów, które są dostępne na naszym rynku znajdziemy wspomnianego już BB-8, ale nie zabrakło także R2-Q5, R2-D2 czy BB-8E. Każdym z nich można sterować za pomocą dedykowanej aplikacji na telefony komórkowe czy tablety, ale to nie wszystko co potrafią. Wiadomo, że samo jeżdżenie prędzej czy później może się znudzić dlatego urządzenia można także… programować. Stworzono do tego specjalną aplikację Sphero Macrolab. Znajdziemy w niej już zestaw predefiniowanych makr, ale to tylko początek. Bowiem zabawki Star Wars na Święta Bożego Narodzenia mają także walor edukacyjny, bo ta sama aplikacja pozwala na tworzenie prostego kodu za pomocą bloków czy Java Script. I jeżeli istnieje możliwość zabawy poprzez naukę, to tutaj jest to dobrze zaprezentowane.

Star Wars na Święta

Więcej niż zabawka

Nie da się zaprzeczyć, że zabawki edukacyjne mogą przybierać różne formy. Cieszy to, że producent zdecydował się na połączenie klasycznych już postaci z uniwersum Star Wars z elementami programowania. Nawet takiego opartego na podstawach. Dzięki temu najmłodsi mogą szybciej uczyć się pewnych zależności, które przydadzą im się w przyszłości. Nawet wtedy, kiedy nie będą wiązali swojej przyszłości z programowaniem. To przecież nauka logicznego myślenia, a tego nigdy za wiele.

Ciekawe jest też to, że do wyżej wymienionych modeli można dokupić także dedykowaną opaskę Force Band. Zakłada się ją oczywiście na rękę, a wtedy możemy sterować robotami za pomocą gestów. Miły dodatek, z którego na pewno będą zadowoleni wszyscy ci, którym marzyło się posiadać Moc. Wprawdzie za pomocą opaski nie przesuniemy pilota do telewizora, ale spróbować nie zaszkodzi. Dobrze, że Disney zdecydował się na wypuszczenie zabawek, które mają także walory edukacyjne. To dobry znak, a jednocześnie powód dla rodziców, by produkty Star Wars na Święta Bożego Narodzenia zagościły pod choinką.

Prezenty możecie także zrobić w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres i wybierając dla siebie coś wyjątkowego.

Źródło: Spyhro / Informacja prasowa

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...