StarCraft Remastered

StarCraft Remastered dostępny dla wszystkich!

Zgodnie z obietnicami studia Blizzard StarCraft Remastered trafił na wirtualne półki sklepowe, z poziomu których tytuł może pobrać każdy chętny. Każdy… kto zdecyduje się wydać na odświeżoną grę 14,99 euro. W mojej ocenie kwota jest nieco za wysoka, co postaram się uzasadnić w dalszej części wpisu.

StarCraft Remastered

Pamiętam, kiedy pierwszy raz zetknąłem się ze StarCraftem. Było to w czasach, kiedy uczęszczałem jeszcze do szkoły podstawowej. Razem z moim ówczesnym przyjacielem Danielem postanowiliśmy ograć nowy tytuł, który wydawał się nam czymś niesamowitym. Jako wielbiciele RTS-ów, czyli strategii czasu rzeczywistego, nie mogliśmy doczekać się chwil powrotu z zajęć i zagłębiania się w świat, w którym królują Zergowie, Protosi oraz Terranie. Jak nie trudno zgadnąć, tytuł “przeszliśmy” dość szybko, ale zapadł nam w pamięci na długo. Podobnie zresztą jak jego kontynuacje. Dziś, po 19 latach od premiery StarCrafta, studio Blizzard dało nam możliwość przypomnienia, jaką frajdą była rozgrywka. W zasadzie to możliwość taką otrzymaliśmy już wcześniej, gdyż podstawowa wersja SC została udostępniona za darmo, jednak dopiero teraz studio wydało grę w pełni odświeżoną. Czy warto się nią zainteresować?

StarCraft Remastered, czyli powrót do przeszłości

Czym był, a w zasadzie jest StarCraft? To kultowa propozycja Blizzard, która przynależy do gatunku RTS (real time strategy) i z którą miliony graczy spędziło długie godziny, tygodnie, a nawet miesiące. Grę można było przejść na kilka możliwych sposobów, każdy dostarczał graczowi całkiem innych emocji, przez co trudno było znudzić się zabawą. Wygodny model zarządzania, efektywne sterowanie oraz ciekawa historia przyczyniły się do niezwykłej popularności produkcji. Blizzard odcinał kupony przez wiele lat, aż do 2017 roku, kiedy to postanowił udostępnić produkcję zupełnie za darmo. Grę możecie pobrać TUTAJ bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Nie myślcie jednak, że twórcy uczynili gest dobrej woli. To element kampanii promocyjnej StarCraft Remastered. Czym jest wspomniany tytuł i ile przyjdzie nam za niego zapłacić?

StarCraft Remastered

Zacznijmy nietypowo, bo od ceny. Za przyjemność uczestniczenia w rozgrywce musimy zapłacić niecałe 15 euro. Może się to wydawać kwotą śmiesznie niską, jak na możliwość obcowania z odświeżoną wersją gry, jednak w mojej ocenie cena jest nadal wysoka. Dobrze, nie tyle wysoka, ile niewspółmierna do możliwości, jakie oferuje StarCraft Remastered.

Jakie nowości?

Nie jest to nowa gra, gdyż sam mechanizm rozgrywki, zasady oraz historia zawarta w StarCraft Remastered nie uległy zmianie w stosunku do podstawowej wersji SC. Nie oznacza to, że tytuł nie oferuje niczego, za co warto byłoby zapłacić 14,99 euro. Cóż więc przygotowało dla nas studio Blizzard?

Przede wszystkim odświeżona graficzną stronę tytułu, dzięki czemu możemy wybierać wysokie rozdzielczości z 4K na czele. Modele budynków postaci oraz terenów wyglądają teraz naprawdę przyjemnie dla oka, a co za tym idzie, młodsi gracze będą mieli większą przyjemność z zabawy. Tradycjonaliści mogą przełączyć się do klasycznej wersji interfejsu za pomocą jednego klawisza. Jak nie trudno zgadnąć StarCraft Remastered oferuje zabawę z innymi graczami przez sieć, system meczowy oraz rankingi. Gracze mogą tworzyć indywidualne profile, w których zapisywane będą statystyki. Wisienką na torcie są nowe dźwięki oraz ścieżka z muzyką.

StarCraft Remastered możemy pobrać na platformy Windows oraz macOS, jednak w mojej ocenie wspomniane wyżej zmiany są zbyt skromne, aby płacić za nie około 60 złotych. Jesteście innego zdania?

Źródło: StarCraft, Blizzard

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...