dsadasd32

Starsze nie oznacza gorsze. DxO Optics Pro 8 za darmo!

Darmowych programów do obróbki graficznej jest dużo. Choćby nie wiadomo jak dobre były, palmę pierwszeństwa i tak będzie dzierżył Adobe Photoshop. Nie oznacza to, że nie warto zapoznać się z innymi, szczególnie teraz, gdy do końca roku każdy ma okazje za darmo zapoznać się DxO Optics Pro 8. Programem stanowiącym doskonała alternatywę dla jednego z flagowców Adobe, Lightroom’a.

dsadasd32

Profesjonalne podejście do fotografii nie ogranicza się do ustawienia trybu Auto w telefonie komórkowym czy aparacie. Aby zdjęcia wyglądały zjawiskowo, potrzeba czegoś więcej. Umiejętności, doskonałej znajomości sprzętu na jakim się pracuje, obiektywu z dobrą optyką oraz programu, który pozwoli skorygować plik wyjściowy. Obsługa RAW’ów i ich późniejsza obróbka to jedna z najistotniejszych rzeczy w pracy profesjonalisty, a DxO Optics Pro 8 radzi sobie z tym doskonale.

Wprawdzie już na początku 2015 roku użytkownicy będą mogli zapoznać z wersją o numerze 10, to 8 cały czas sprawdza się wyjątkowo dobrze. Przede wszystkim, przejrzysty i intuicyjny interface. Najpotrzebniejsze okna umieszczono tak, by dostęp do nich był szybki i bezproblemowy. Histogram (z podziałem na każdy z kanałów) oraz zakładka do korekcji koloru i nasycenia bieli. Ciekawy jest również algorytm pozwalający na odpowiednie doświetlenie zacienionych przestrzeni. DxO Smart Lightning działa dobrze nawet przy ustawieniach Auto, ale użytkownicy dostają także możliwość samodzielnej korekcji, która po kilku próbach działa naprawdę przyzwoicie. W zakładce Light and Color można samodzielnie podciągnąć wartości, by uzyskać odpowiedni kontrast dla obrazu. Do podstawowych operacji taka korekcja w pełni się nadaje.

W wersji 8 znalazł się również moduł drukowania, ale niestety bez korekcji barwnej. Należy więc zaufać swojej drukarce i odpowiednim profilom ICC. DxO Optics Pro 8 do końca roku można pobrać za darmo tutaj (http://www.dxo.com/intl/dphotographer). Co więcej, po otrzymaniu kodu, wersję można stosować również komercyjnie. W przypadku masowej obróbki zdjęć, trudno o lepsze, darmowe rozwiązanie.

Źródło

Foto: swiatobrazu.pl, dxo.com,

 

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...