Za gry w usłudze Steam zapłacisz przelewem w złotówkach

Stało się, za gry dostępne na platformie Steam możemy już płacić w naszej walucie, czyli w złotówkach. Dotychczas konieczne było przewalutowanie kwoty, co oznaczało wzrost ceny, do której doliczano prowizję. Co ciekawe, dodano również możliwość wniesienia opłat za pomocą przelewu bankowego. To się nazywa wygoda.

Steam

Na ten dzień klienci platformy Steam czekali długo. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji korzystać z tegoż sklepu z grami, nadmienię tylko, że do tej pory za zakupy mogliśmy płacić jedynie w euro. Jak łatwo się domyślić skutkowało to koniecznością przewalutowania kwoty, a co za tym idzie — większego ubytku w naszym portfelu. Teraz, za sprawą decyzji włodarzy usługi, za interesujące nas tytuły zapłacimy w złotówkach. Istotne jest także to, że w większości przypadków możemy zaobserwować spadek ceny. Jakie są tego powody, dowiecie się z dalszej części wpisu.

Steam w złotówkach

Sam fakt wprowadzenie opłat w naszej walucie nie jest zaskoczeniem, gdyż został zapowiedziany już dawno. Oczekiwania były jednak odczuwalne, zwłaszcza jeśli w tym czasie dokonywaliśmy transakcji zakupu gier. Chcąc opłacić “rachunek” za wymarzoną produkcję, należało zgodzić się na przewalutowanie kwoty, do której doliczano, co oczywiste, prowizję. Nikt nie lubi płacić więcej, niż jest to konieczne, dlatego też powinno was ucieszyć to, że o przewalutowywaniu na Steam możemy mówić już w czasie przeszłym.

Wszystkie ceny produkcji na Steam prezentowane są teraz w PLN, czyli w “naszych” złotówkach. Pierwszą tego zaletą jest łatwa ocena opłacalności oferty, gdyż nie musimy przeliczać sobie w myślach kwoty w obecnej walucie. Drugą zaletą zmiany jest obniżenie rzeczywistych cen produkcji. Nie wprost, ale pośrednio, gdyż ceny w euro równają się cenom w dolarach, co oznacza, że my Polacy finalnie za gry zapłacimy mniej. Tak przynajmniej wynika z przyjętego dzisiaj “oficjalnego przewalutowania”.

Na tym nie koniec dobrych wieści, gdyż dowiedzieliśmy się także, że Porfele, na których przechowywaliśmy środki, zostaną automatycznie przewalutowane i nie stracimy do nich dostępu. Moim znajomym spędzało to sen z powiek i patrząc na zawartość ich Portfeli, wcale się temu nie dziwię.

Jak płacić?

To, że możemy już płacić w walucie PLN, jest oczywiste. Pytanie, w jaki sposób to zrobić. Do wyboru mamy na przykład karty Visa, MasterCard, PayPall oraz przelewy bankowe. W kwestii tych ostatnich — mam na myśli jedynie usługi oferujące przelewy błyskawiczne takie jak Przelewy24, Blik oraz Sofort.

Myślę, że dla Steam, mimo poniesionych kosztów, zmiany okażą się opłacalne. Wielu fanów gier wideo nie ufa płatnościom w walucie innej niż rodzima. Znam wiele takich osób, którym za nic w świecie nie mogłem przetłumaczyć, że przewalutowanie, choć kosztowne (przeważnie) jest w zasadzie procesem nieskomplikowanym. Teraz kiedy, platforma oferuje płatności w PLN, Steam powinien odnotować znaczny wzrost zainteresowania.

Źródło: Steam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1242 More posts in Gry category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...