Super Mario Run

Super Mario Run wyląduje w Google Play już w marcu

Super Mario Run to fenomen. Nintendo nie spodziewało się tak ogromnej popularności tytułu, a co za tym idzie, firma nie spieszyła się zbytnio z wydaniem wersji dedykowanej platformie Android. Teraz jednak prace nabrały tempa.

Super Mario Run

Potęga uniwersum sympatycznych hydraulików jest oczywista, choć nie każdy tytuł w nim zlokalizowany możemy nazwać sukcesem. Big N zdaje sobie z tego sprawę, dlatego ostrożnie poczyna sobie na rynku gier wideo. Jest to jeden z powodów, dla których Super Mario Run nie trafił jeszcze na Androida. Drugim powodem jest to, że produkcja miała być (czasowo) ekskluzywnym tytułem dostępnym jedynie na platformie systemowej firmy z logiem nadgryzionego jabłka w tle. Czas jednak płynie i fani zielonego robota domagają się możliwości pobrania, a nawet zakupienia gry z hydraulikiem.

Super Mario Run w Google Play – ruszyły zapisy

Zapisy? Owszem, od pewnego czasu gigant z Mountain View zaimplementował w Google Play pewną funkcję – możliwość zapisania się do rozwojowego tytułu, dzięki czemu po jego publikacji otrzymamy stosowne powiadomienie i będziemy mogli rozpocząć proces pobierania. Wygodne prawda?

Właśnie tak możemy „zapisać” się do Super Mario Run, które na chwilę obecną jest widoczne w sklepie Play pod TYM adresem. Jeśli jednak zdecydujemy się odwiedzić twitterowy profil Nintendo, zobaczymy tam tweet (po japońsku) odnoszący się do planowanego terminu debiutu rynkowego androidowej wersji gry.

SMR już w marcu

Osoby „zarejestrowane” dostaną powiadomienie o możliwości pobrania tytułu już w marcu. Nic nie wskazuje na to, żeby prace nad grą miały się przedlużyć, a co za tym idzie wraz z powiewem wiosennego powietrza użytkownicy Androida będą mogli wcielić się w postać sympatycznego hydraulika.

Pytanie, czy androidziarze zdecydują się na wykupienie dostępu do płatnej części gry. Oczywiście sam fakt pobrania wersji darmowej jest już w pewnym stopniu sukcesem, jednak prawdziwy zarobek zagwarantują „dodatki’. Ich sprzedaż na iOS jest skromna, a więc dlaczego sytuacja w Google Play miałaby być lepsza?

Źródło: The Verge, Twitter (Nintendo)

Dodaj komentarz

1246 More posts in Gry category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....