Surface 2 i 2 Pro – 23 września odbędzie się premiera nowych tabletów Microsoftu

Gigant z Redmond rozpoczął rozsyłanie zaproszeń na konferencję, na której pokaże nowe urządzenia. Mowa o drugiej odsłonie tabletów pracujących pod kontrolą systemu Windows 8 Pro oraz Windows RT. Pierwsza generacja wspomnianych urządzeń niestety nie odniosła sukcesu rynkowego, lecz Microsoft nie zniechęca się tym faktem i zamierza pokazać nowe Surface.

Microsoft Surface 2 launch750x300

 

Miłośnicy kafelkowego świata Windowsa są z pewnością zaciekawieni tym, czym charakteryzować się będą nowe tablety. W sieci można odnaleźć wiele przecieków oraz niepotwierdzonych informacji na temat specyfikacji Surface 2 Pro/RT, lecz ostateczne stanowisko Microsoftu poznamy dopiero na konferencji.

Nieoficjalnie mówi się, że wersja Pro będzie wyposażona w procesor zgodny z x86, a konkretnie Intel Core i5 Haswell oraz 8GB pamięci RAM. Za to model oznaczony RT będzie wykorzystywać jednostkę NVIDIA Tegra 4, wspieraną zaledwie 4GB pamięci operacyjnej.

Na tę chwilę tajemnicą pozostają rozmiary urządzenia, jak i przekątne ich ekranów. Na próżno szukać także przewidywanych cen, te zostaną ujawnione dopiero 23 września.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...