Surface Hub 2 z wymiennymi częściami

Surface Hub 2 z wymiennymi częściami? Genialny pomysł czy skok na kasę?

Wygląda na to, że Microsoft zamierza przeprowadzić małą rewolucję w swoich produktach. Tak przynajmniej można wywnioskować po tym, co właśnie ogłosił gigant. Okazuje się bowiem, że w przyszłości klienci mogą liczyć na interesujący upgrade ich ogromnych ekranów, bo Surface Hub 2 z wymiennymi częściami stał się faktem. Jednocześnie zamiast niego, pojawią się dwa modele – Hub 2S oraz Hub 2X.

Surface Hub 2 z wymiennymi częściami

Może jeszcze nie do końca to fakt, ale jednak już w przyszłym roku zadebiutuje nowa wersja Surface Hub 2, która będzie nazywała się po prostu Hub 2S. Czym będzie się różniła od tego, co Microsoft zaprezentował w połowie tego roku? Przede wszystkim tym, że jeden z elementów urządzenia będzie wymienny. Nie jesteśmy do tego jeszcze przyzwyczajeni, ale wydaje się, że to całkiem sensowny pomysł, choć w ogólnym rozrachunku, zdaje się być zbyt drogi.

Surface Hub 2 z wymiennymi częściami

Jak będzie działał Surface Hub 2 z wymiennymi częściami? W założeniu bardzo prosto. W przyszłym roku, a konkretniej w trzecim jego kwartale, ma zadebiutować Surface Hub 2S. Będzie to odświeżona wersja „dwójki”, ale ma mieć mniejsze ramki wokół ekranu oraz dodatkowe usprawnienia pod względem oprogramowania. Jednak najciekawszą rzeczą będzie w nim to, że na tyle urządzenia pojawi się specjalny slot, gdzie umieszczane będzie całe „komputerowe zaplecze”. Tam znaleźć ma się procesor i bebechy odpowiedzialne za pracę sprzętu.

Co więcej, ta właśnie część będzie wymienna. Patrząc na rozmiary Surface Hub 2, może nasuwać się pytanie – po co to wszystko? Ano po to, żeby w przyszłości móc upgradeować urządzenie bez konieczności kupowania nowego. Bo już w 2020 roku na rynku pojawić ma się Surface Hub 2X, który wizualnie ma nie różnić się od wersji 2S, ale jeżeli chodzi o oprogramowanie, to już tak. Na 2X ma być możliwość zalogowania się wielu kont na raz czy zabezpieczenie urządzenia za pomocą odcisku palca. Czytnik ma znaleźć się na jednej z ramek, ale w 2S już go nie znajdziemy. Nie znajdziemy w tym modelu także czegoś, co było szeroko reklamowane podczas majowej prezentacji. Dynamiczne obracanie obrazu zarezerwowane będzie jedynie do wersji Hub 2X.

Modularny PC to przyszłość?

Wygląda na to, że Microsoft zaniechał wypuszczania normalnej wersji Hub 2, a wprowadzi od razu Surface Hub 2S. Ta wydaje się być „upośledzona” względem oryginału, ale jeżeli komuś zależy na tym, żeby mieć w pełni wyposażone urządzenie, ten będzie musiał poczekać. Wymienna część, która pojawić ma się w formie cartrige’a, będzie pasować do obu modeli. Innymi słowy, możemy kupić Surface Hub 2S, a w przyszłości domówić do niego nowy, ulepszony cartrige i cieszyć się pełną swobodą. Taką, którą zapowiedziano wcześniej.

Modularność to rzecz, którą próbowało osiągnąć już wielu producentów, ale większość z nich poległa. Warto chociażby wspomnieć projekt Google, czyli Google Ara. Samsung również próbował swoich sił, ale w tym wypadku z telewizorami. Być może Microsoftowi się powiedzie, choć sam Surface Hub 2 z wymiennymi częściami to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Hub to urządzenie przeznaczone głównie do biznesu i zapewne znajdzie się w wielu firmach na całym świecie.

Tylko, że o wiele bardziej opłacało się będzie poczekać na wersję Hub 2X, a nie na to, by potem dokupić cartrige i go włożyć do 2S. Jedynym wyróżnikiem może być to, że wersja Hub 2S pracowała będzie w oparciu o serwery Microsoft Exchange, a Hub 2X to już w pełni chmurowe rozwiązanie z zintegrowanym Office 365. Jesteśmy bardzo ciekawi tego, jak wiele osób zdecyduje się na to, żeby zamówić do swojego biura Surface Hub 2S. Wprawdzie teraz sprzęt będzie „rozdzielony” na dwa, to i tak dalej robi ogromne wrażenie. Zobaczymy, czy uda się zachować pozytywne odczucia już po premierze.

Nowe urządzenia dla fanów nowych technologii znajdziecie w naszym sklepie internetowym pod tym adresem.

Źródło: Microsoft / The Verge

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...