Gigantyczny Surface Hub 2

Jeżeli zastanawialiście się kiedyś, czy potrzebujecie ogromnego, dotykowego wyświetlacza na ścianie, to pewnie nie macie co robić z pieniędzmi. Ale dla Surface Hub 2 znajdzie się zastosowanie, choć raczej nie wróżymy produktowi wielkiego sukcesu, a już na pewno nie na rynku dla zwykłych użytkowników. Korporacje będą za to zachwycone.

Surface Hub 2

Seria Surface to przykład na to, że da się połączyć ciekawy design ze znakomitą specyfikacją, gdzie boleć może jedynie cena. Nie oszukujmy się, produkty opatrzone tą nazwą nie należą do najtańszych. I zapewnie nie inaczej będzie w przypadku nowego dziecka Microsoftu. Chodzi o kolejną odsłonę wielkiego, multimedialnego ekranu, czyli Surface Hub 2.

Surface Hub 2

Surface Hub 2 wygląda obłędnie. Niewielkie, metalowe ramki wokół wyświetlacza dodają mu tylko klasy. Sam obraz ma być wyświetlany w rozdzielczości 4K+ (proporcje 3:2), a rozmiar to imponujące 50,5’’. Nowa odsłona jest więc odrobinę mniejsza niż poprzednia, ale widocznie Microsoft posłuchał opinii klientów, którzy zakupili sprzęt. Ten kosztował niebotyczne pieniądze, bo podstawowa kosztowała 7 tysięcy dolarów, a „wypasiona” prawie 20 tysięcy. Nie podano, ile firm dokładnie zakupiło Surface Hub (na stronie widniej informacja o ponad 5 tysiącach), ale widocznie wynik musiał być na tyle satysfakcjonujący, że zdecydowano się na nową wersję.

Dodatkowo w Surface Hub 2 znalazło się miejsce na kamery 4K (montowaną niezależnie), wbudowane głośniki oraz mikrofony o dalekim zasięgu. Należy pamiętać, że jest to sprzęt, który skierowany jest głównie do firm, więc Microsoft musiał zadbać o to, by telekonferencje dało się organizować na najwyższym poziomie.

 

Co oferuje nowy Surface?

Z całą pewnością przewagą Surface Hub 2 nad produktami konkurencyjnymi, będzie jego oprogramowanie. Urządzenie korzysta z funkcji, która została zaprojektowana przez Microsoft specjalnie pod ten sprzęt. Chodzi o dynamiczne obracanie obrazu, które nie będzie ograniczało się tylko do ustawień pion/poziom. To, co będziemy widzieć na ekranie zostanie zawsze obrócone tak, by dopasować się do dowolnego ustawienia. Nie powinna więc nastąpić sytuacja, podczas której będziemy czekali na to, aż obraz dostosuje się do konkretnego ustawienia i przyjdzie nam przekręcać głowę, by cokolwiek zobaczyć.

Na uwagę zasługuje też fakt, że sprzęty można będzie ze sobą łączyć. Jeżeli zależy nam na stworzeniu dużej, multimedialnej ściany w sali konferencyjnej, Surface Hub 2 nada się do tego idealnie. Nie podano do publicznej wiadomości jeszcze dokładnej specyfikacji urządzenia, ale to nie przeszkadza w tym, żeby chwilę się nim pozachwycać. Surface Hub 2 wygląda po prostu przepięknie i choć jego cena będzie zaporowa dla zwykłych użytkowników, to w korporacjach będą się o niego zabijali. I to z jednego, prostego powodu. To urządzenie po prostu robie fenomenalne wrażenie i „efekt wow”, a wiadomo, że tak się właśnie sprzedaje koncepcje.

Po nowe urządzenia i akcesoria zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Źródło: Microsoft.

 

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...