You are here
Surface Pro 4 coraz bliżej News 

Surface Pro 4 coraz bliżej

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeszcze w tym roku światło dzienne ujrzy najnowszy produkt giganta z Redmond. Nowy Surface to więcej niż pewniak, pytanie tylko, czy zobaczymy go w Polsce?

 
sur 750x300 1
Surface Pro 4, bo tak roboczo został ochrzczony nowy sprzęt od Microsoftu, powinien zostać oficjalnie pokazany w październiku. Organizowane przez producenta wydarzenie prawdopodobnie odbędzie się w Nowym Jorku, ale to póki co tylko plotki. Podobnie jak data wypuszczenia urządzenia na rynek,co miałoby nastąpić miesiąc później, czyli w listopadzie.
Biznesowy tablet od Microsoftu z każdą kolejną generacją staje się czymś więcej, niż tylko przenośnym ekranem. Surface Pro 4 będzie sprzętem o bardzo dużej mocy, który przy podłączeniu do zewnętrznych sprzętów, stanie się prawdziwym komputerem. O specyfikacji nie wiadomo jeszcze za wiele, ale wystarczająco dużo, by czekać na nowego Surface’a z wypiekami na twarzy.
 
sur 750x300 2
Pewne jest to, że Surface Pro 4 nie będzie wyposażony w procesor z chipem Core M. Microsoft prawdopodobnie zdecyduje się więc na Intel Skylake, który zapewni duży skok mocy. Pamięć RAM ma wynosić aż 16 GB (LPDDR3), a liczba miejsca na dane użytkownika zależnie od wybranej przez niego opcji ma wynosić 128 GB, 256GB, 512 GB i 1 TB. Nie wiadomo natomiast jak będzie wyglądała sytuacja z portem USB.
Plotki krążące na ten temat wzajemnie się wykluczają. Istnieje wersja, że Surface Pro 4 ma być wyposażony tylko w USB typu C, które jak wiemy ma znacznie więcej możliwości niż standardowe złącze. Przeważają jednak głosy, że w produkcie Microsoftu zobaczymy wyłącznie USB 3.0 oraz 3.1. Miejmy jednak nadzieję, że tak się nie stanie. Zamykanie się na nowości nie wpłynie dobrze na sprzedaż.
Nowy Surface ma być cieńszy oraz lżejszy od poprzednika i pojawić się w dwóch rozmiarach – 12 oraz 14 cali. I oczywiście działać ma pod kontrolą Windows 10. Jeżeli producent zadba o to, by Surface Pro 4 miał odpowiednio długi czas działania bez konieczności ładowania, to ma gwarantowany hit.
Źródła: TechNewsToday
Fot: Microsoft
______________
Tablety Surface znajdziecie pod tym adresem.

Related posts

Leave a Comment