You are here
Wstrzymujesz się z zakupem prezentów, licząc na niższe ceny? Popełniasz błąd felietony 

Wstrzymujesz się z zakupem prezentów, licząc na niższe ceny? Popełniasz błąd

Wielu moich znajomych odkłada decyzję o zakupie prezentów świątecznych do ostatniej chwili. Co istotne, jako uzasadnienie podają to, że bliżej 24 grudnia będzie zwyczajnie taniej. Większej bzdury nie słyszałem.

Christmas Sale

Na wstępie zaznaczę, iż nie mam na celu atakowania zabiegów marketingowych sieci handlowych, a jedynie uświadomienie naszym czytelnikom pewnych reguł nimi rządzących. Żyjący w błogiej nieświadomości konsumenci wyczekują coraz to atrakcyjniejszych promocji na próżno. Skąd moje przypuszczenia? Spieszę z wyjaśnieniami.

Pozornie atrakcyjna oferta, a manipulowanie ceną

Na kilka tygodni przed świętami sieci handlowe starają się kusić nas ciekawymi promocjami oraz konkurencyjnymi cenami. Dlaczego? To proste – decyzję o zakupie prezentów możemy odłożyć na później, a co za tym idzie, także zarobki firm handlowych. Sztuką jest przekonać do tego, iż zakupy powinniśmy zrobić teraz, dziś, już. Właśnie dlatego ceną są na ten moment atrakcyjne, ale czy będą takie przed świętami?

Nie, nie i jeszcze raz nie. Jeśli łudzicie się, że na kilka dni przed gwiazdką uda się wam zdobyć upragniony gadżet w atrakcyjnej cenie, jesteście w błędzie. Dlaczego? Zapewniam was, że choć na cenówkach widnieć będą wtedy napisy sugerujące ogromną obniżkę kwotową, w rzeczywistości za sprzęt przyjdzie nam zapłacić więcej niż teraz. Dlaczego? To proste – sklepy podniosą cenę, aby następnie ją obniżyć. Niestety, nie do stopnia niższego niż teraz, raczej wyższego. Nie twierdzę przy tym, że intratne oferty nie pojawią się w ogóle, bo byłoby to nieszczere. Pojawią się, ale będą to raczej wyjątki.

Moja teza nie jest wyssanym z palca oskarżeniem w stosunku do sieci handlowych. Poparłem ją wieloletnią obserwacją rynku oraz rozmowami z pracownikami dwóch z większych elektronicznych „sieciówek”. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie mylić zabiegu manipulacji cenami z oszustem. Zasadniczo wszystko wygląda uczciwie i takie w istocie jest. To od klienta zależy, kiedy i z której oferty skorzysta oraz ile na tym zyska/straci.

Dalej chcecie czekać z zakupami do ostatniej chwili?

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment