Syberia 3 już w drodze…

Pamiętacie starą, dobrą serię gier Syberia wraz z kultową już postacią Kate Walker?

Jak to miło przypomnieć sobie pierwsze wypieki na twarzy wiele lat temu (już ponad dekadę!), gdy dało się wciągnąć w magiczny świat Syberii… Wszystko zaczęło się od studia Microids i francuskiego pisarza Benoita Sokala… Wykreowali wciągającą przygodę, która zaczyna się od poszukiwań przez młodą prawniczkę spadkobiercy fabryki zabawek – Hansa Voralberga. Okazuję się z biegiem czasu, że to nie taka prosta sprawa i Kate musi odwiedzić kilka państw (Szwajcaria, Niemcy i Rosja) i miejscowości (chociażby Valadilene czy miasteczko uniwersyteckie Barrockstadt) by zbliżyć się do celu swojej misji.

Pierwsza część kończy się w rosyjskim mieście Romansbourg. W tej samej miejscowości zaczyna się kontynuacja gry – wydana dwa lata po swojej poprzedniczce. Akcja toczy się wraz z postaciami Hansa i robota Oscara.

Jak będzie z 3 częścią, która powstaje po tak długiej przerwie? Na pewno pozostaną postaci nam już znane. Z nowych dołączy agentka FBI Victoria McPherson (protagonistka serii Still Life). Dużym urozmaiceniem serii przygód będzie zastosowanie środowiska 3D. Być może brzmi to dziwnie, szczególnie w dobie gier opierających się praktycznie tylko na takiej formie grafiki – natomiast w obliczu Syberii i Syberii 2 jest to niemałe zaskoczenie. Wcześniejsza grafika zachwycała ręcznie rysowanymi tłami, choć przy tym pozostawała statyczna. Teraz wszystko nabierze „życia”, choć twórcy obiecali, że zachowają znany nam klimat gry.

W ostatnim czasie wydawca gry udostępnił bardziej szczegółowe informacje chociażby na temat postaci, które przyjdzie nam spotkać w trakcie rozgrywki. Jedną z nich będzie szamanka plemienia Youkol, znanego nam z drugiej części. Tym razem Ayawaska zaproponuje Kate wzięcie udziału w bardzo ważnej misji, w której stanie u boku prawniczki wspierając ją radami i wiedzą…

Kolejną istotną postacią jest wiekowy już rzemieślnik Simon Steiner, będący właścicielem sklepu zegarmistrza niedaleko wioski plemienia Youkol. Jego pomoc okaże się nieoceniona, jak możemy wyczytać ze szczątkowych informacji na facebookowej stronie serii Syberia – dzięki niemu bohaterka skonstruuje (prawdopodobnie) mechaniczny element, który pozwoli jej na dalszą podróż z plemieniem Youkol.

Syberia będzie grą, która pojawi się na takie platformy jak: PC, Mac, PS4, Xbox One, iOS i Android. Premiera jest przewidziana na 2015 rok. Kiedy dokładnie? Póki co, to tajemnica, ponieważ prace nad produkcją wciąż trwają…

Źródło: Syberia Series, Microids

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...