Skaner Synaptics slide

Synaptics opracowało nowy skaner linii papilarnych

„Synaptics”, producent touchpadów, na tegorocznej edycji targów „Computex” zaprezentował prototyp technologii, która umożliwi umieszczenie czytnika linii papilarnych bezpośrednio na szkle gładzików laptopów.

Skaner Synaptics slide

„Engadget” donosi, iż „Synaptics”, który jest jednym z największych producentów touchpadów do laptopów i czytników dla telefonów (np. Samsung), zaprezentował w Tajpej, podczas targów „Computex 2016”, nową technologię związaną ze skanowaniem linii papilarnych. Wydarzeniu towarzyszyła aura tajemniczości, gdyż Amerykanie zabronili wszystkim zgromadzonym na miejscu robienia zdjęć oraz filmów. Z informacji, które przekazała redakcja portalu traktującego o technowinkach dowiedzieliśmy się, iż rozwiązanie przypomina to, czym na początku maja zdążyła już się pochwalić należąca do koncernu „LG” firma „Innotek” – producentowi udało się schować skaner linii papilarnych bezpośrednio pod ekranem urządzenia.

W przypadku prototypu „Synaptics” wygląda to jednak odrobinę inaczej, gdyż czytnik zaimplementowany zostanie do touchpada. Chodzi tu dokładniej o pokrycie gładzika czymś w rodzaju szkła, pod którym schowany zostanie skaner. Jeśli nie będziemy potrzebowali w danym momencie z niego korzystać, całości użyjemy w tradycyjny sposób, czyli jako touchchpad zastępujący myszkę. Dzięki temu nie będzie potrzeby stosowania fizycznych przycisków, czujników, czy podobnych metod do skanowania linii papilarnych.

Skaner Synaptics Screen

Według amerykańskiego koncernu w ciągu trzech lat każde wyprodukowane urządzenie przenośne będzie wyposażone w czytniki linii papilarnych służące do autoryzacji. W związku z tym firma udoskonala również technologię „anti-spoofing” – algorytm, który został zaprezentowany podczas targów „Computex 2016” był w stanie rozpoznać autentyczny odcisk palca od sztucznej, silikonowej kopii. Wkrótce w ofercie produktowej „Synaptics” znajdą się także modele nieprzekraczające swoimi wymiarami dwóch centymetrów, które użytkownik będzie mógł podłączyć pod port USB.

„Synaptics” na opracowanie wspomnianych technologii poświęcił dwa lata, więc nie będzie zapewne zbyt długo odwlekał w czasie to, aby jego rozwiązanie trafiło w ręce partnerów OEM. Niestety na ten moment nie wiemy dokładnie, kiedy na rynku pojawi się sprzęt zaopatrzony w nową funkcjonalność.

Źródło: Engadget.com, Synaptics.com

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...