system RPG w Cyberpunk 2077

System RPG w Cyberpunk 2077 będzie pozwalał na dużo dobrego

Nowy tytuł od CD Projekt Red jest jeszcze w fazie developmentu, ale nie ma chyba osoby, która nie czekałaby chociażby na skrawek nowej informacji. Kiedy ta się pojawia, hype na produkcję zdaje się rosnąć jeszcze bardziej. Teraz uszczknięto informacji na temat tego, jak będzie wyglądał system RPG w Cyberpunk 2077. Cóż, będzie wyjątkowo ciekawie.

system RPG w Cyberpunk 2077

Dalej niestety nie wiadomo, kiedy tytuł trafi do szerokiej dystrybucji. Ostatnio pisaliśmy o tym, że Cyberpunk 2077 pojawi się na targach Gamescom 2018 w Kolonii, ale raczej nie zobaczymy tam nic nowego. Wprawdzie nowym trailerem, gdzie byłby choć skrawek gameplay’u byśmy nie pogardzili. Nie oznacza to jednak, że nad tytułem nie są prowadzone intensywne prace. Co więcej, przebiegają one ponoć bez żadnych opóźnień i według założonych wcześniej planów. Nad grą pracuje prawie 350 osób, co czyni tytuł największym w historii firmy. Nie powinno to dziwić, bo w końcu oczekiwania rosną z każdym kolejnym tygodniem, a CD Projekt Red chce wypuścić coś wyjątkowego.

System RPG w Cyberpunk 2077

Zapewne wiele osób sądziło, że nowa produkcja studia będzie kontynuowała to, co „Redzi” pokazali przy okazji Wiedźmina 3. Trudno się dziwić takiemu myśleniu, bo przecież „Wiesiek” był tak gigantycznym sukcesem, że byłoby to niemal naturalny krok ze strony studia. Tymczasem pierwszy gameplay, który pokazany został dziennikarzom podczas targów E3 diametralnie zmienił to, co do tej pory o produkcji sądzono. Nie będzie widoku z zza pleców głównego bohatera, ale będziemy obserwowali całą akcję z perspektywy pierwszoosobowej. Nie oszukujmy się, taka perspektywa zazwyczaj kojarzy się ze strzelankami, ale nie w tym wypadku. Wprawdzie ten element także będzie odgrywał w grze ważną rolę, to nie będzie jednym jej elementem.

Otóż system RPG w Cyberpunk 2077 będzie dość mocno rozbudowany. Tak przynajmniej dowiedzieliśmy się z odpowiedzi, którą udzielono jednemu fanowi na Twitterze. Spytano o to, czy system rozbudowywania postaci będzie odgrywał istotną rolę w rozgrywce i jak się okazało, nawet większą, niż można by przypuszczać. Możemy się spodziewać odrobinę innego podejścia, niż to, które znamy z Wiedźmina 3. Otóż to my, jako gracze, będziemy odpowiedzialni za rozwój naszej postaci. Choć brzmi to absolutnie standardowo, nie jest takie do końca. System RPG w Cyberpunk 2077 ma dawać niesamowite możliwości graczom w kreowaniu oraz rozbudowywaniu postaci. Pomogą w tym między innymi specjalne wszczepy, które będą podnosiły statystyki. Dodatkowo każda z umiejętności ma być rozwijana poprzez wykonywanie specjalnych zadań.

Świat przyszłości

Oczywiście nie wiadomo jeszcze, jak mogłoby to działać, ale możemy wyobrazić sobie pewien scenariusz. Jeżeli chcielibyśmy aby nasz protagonista stał się hackerem, będziemy mogli rozwijać tylko tą umiejętność, bez konieczności skupiania się na innych. Czy sprawi to, że zadania, które „Redzi” postawia przed graczami będą się różniły w zależności od wybranej ścieżki? Miejmy nadzieję, że tak, bo przecież mamy tutaj do czynienia z ogromnym tytułem. Taki, który będzie pozwalał na dość swobodną eksplorację oraz samodzielne odkrywanie tajnik miasta przyszłości.

Widać, że twórcy naprawdę czerpią garściami z Cyberpunk 2020 i doświadczenia Mike Pondsmitha, a to powinno ucieszy wszystkich fanów tego typu gier. Przeniesienie tego, co do tej pory było tylko w wyobraźni graczy na platformę elektroniczną może być wielkim sukcesem polskiego studia. Dalej nie wiadomo, kiedy gra zadebiutuje, a już dziś przyciąga uwagę całego świata związanego z elektroniczną rozrywką. Czekamy z niecierpliwością na to, co CD Projekt RED przedstawi i wierzymy, że będzie to coś więcej, niż kolejna gra w świecie przyszłości.

Nowe komputery, konsole i laptopy, znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Twitter / WCCFTECH

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...