duolingo

Szlifuj swój język poprzez rywalizację w Duolingo

Aplikacji do nauki różnych języków, także tych egzotycznych, jest taka mnogość, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dzięki jednemu z programów nauka będzie przyjemniejsza.

Mowa o aplikacji Duolingo, którą stworzono głównie z myślą o najmłodszych adeptach języków. Za jej pomocą można uczyć się angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego, włoskiego, portugalskiego, niderlandzkiego, irlandzkiego, duńskiego, szwedzkiego, rosyjskiego, ukraińskiego, esperanto, tureckiego i… polskiego. Zasób języków jest więc zadowalający.

Nauka przebiega w sposób prosty – użytkownik ma do dyspozycji gry, które uczą go mowy, czytania, pisania i słuchania w wybranym języku. Wiadomo, że najlepiej uczyć się podczas zabawy, bowiem wiąże się ona z doświadczaniem pewnych rzeczy. W przyjemny sposób można szybko nauczyć się gramatyki i słownictwa, a dodatkowa porcja słówek każdego dnia wzbogaca język użytkownika.

Językowe dodatki w Duolingo

Dla lepszej nauki wybranego języka wprowadzono w październiku czaty, które można odbywać z botami. Nic nie zastąpi jednak interakcji z prawdziwym człowiekiem, dlatego zdecydowano się umieścić w Duolingo językowe kluby. Są one dostępne w dwudziestu językach i działają na zasadzie grupy, w której każdy z użytkowników aplikacji może sprawdzić swoje językowe osiągnięcia na tle innych osób. Ma to motywować do dalszego rozwijania się i ćwiczenia.

Aplikacja Duolingo dostępna jest na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS.

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...