T-Bull

T-Bull – polski producent gier – wchodzi na GPW

T-Bull, czołowy producent gier na platformy mobilne, już oficjalnie rozpoczął proces przeniesienia na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Zgodę na ten krok wyrazili akcjonariusze spółki na Walnym Zgromadzeniu. T-Bull przedstawił właśnie wyniki finansowe za 2016 r., w którym przychody wzrosły o 116,8 proc., a zysk netto o 245,1 proc.

T-Bull

Spółka przeprowadzi Ofertę Publiczną z której może pozyskać 20 mln zł. Dzięki tym środkom będzie mogła zwiększyć zespół, rozpocząć produkcje gier z nowych segmentów rynku F2P, a przede wszystkim szybciej się rozwijać.

„Jesteśmy liczącym się graczem na rynku gier mobilnych i nasze miejsce jest na rynku głównym. Mamy bardzo duże ambicje, chcemy produkować coraz lepsze gry, a także rozszerzyć nasze portfolio o kolejne gatunki, pozostając oczywiście w tym obszarze, w którym jesteśmy ekspertami. Dzięki środkom od inwestorom będziemy mogli szybciej zrealizować nasze cele” – powiedział Grzegorz Zwoliński prezes studia T-Bull S.A.

W marcu T-Bull poinformował, że do końca lutego gracze pobrali jego gry już prawie 215 mln razy. Rekordy popularności bije „Moto Rider GO”. W produkcję wydaną na przełomie listopada i grudnia zeszłego roku zagrało już ponad 12 mln graczy z całego świata.

„Cieszymy się z sukcesów naszych gier. Równocześnie udowadniamy inwestorom, że potrafimy na naszych produkcjach skutecznie zarabiać” – zaznaczył Damian Fijałkowski współzałożyciel i członek zarządu studia T-Bull S.A.

Popularność gier T-Bull przekłada się na wyniki finansowe. W 2016 r. przychody spółki wyniosły 8,5 mln zł wobec 3,9 mln zł w poprzednim roku. Wynik EBITDA wyniósł 9,1 mln zł wobec 4,1 mln zł w roku ubiegłym, a zysk netto wzrósł z 1,4 mln zł do 4,8 mln zł. Wyniki przekroczyły te z prognozy przedstawionej wcześniej przez spółkę.

Akcjonariusze na Walnym Zgromadzeniu podjęli decyzje w sprawie szeregu uchwał. Między innymi zdecydowali o ubieganiu się o dopuszczenie akcji Spółki do obrotu na rynku głównym GPW. Wyrazili też zgodę na emisję nowych akcji serii F i przeprowadzenie Oferty Publicznej części akcji serii B i E.

Ich decyzje oznaczają, że zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, T-Bull powinien zadebiutować na rynku głównym jeszcze w tym roku.

źródło: newsrsm.tv

Dodaj komentarz

117 More posts in mobile category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...