You are here
T-Mobile w trosce o bezpieczeństwo turystów poprawia zasięg w Tatrach artykuły News 

T-Mobile w trosce o bezpieczeństwo turystów poprawia zasięg w Tatrach

Miłośnicy tatrzańskich szlaków górskich po raz kolejny zostali zauważeni przez T-Mobile. Operator zainstalował właśnie kolejną stację bazową na trasie do Morskiego Oka. Maszt postawiono na Polanie Włosienica i co ciekawe, udało się to osiągnąć bez negatywnego wpływu na krajobraz. Wszystko dzięki jednej prostej sztuczce.

T-Mobile 02

Góry są piękne, zaś tatrzańskie widoki potrafią zapierać dech w piersi. Niestety, są to również niebezpieczne tereny, na których czyhają przeróżne zagrożenia. Od upadków, przez ataki dzikich zwierząt, na lawinach kończąc. Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, warto mieć przy sobie urządzenie umożliwiające kontakt z bliskimi oraz z ratownikami. Problem w tym, że w terenach górskich ciężko o zadowalający zasięg sieci komórkowych. To się na szczęście zmienia. Swoją „cegiełkę” dorzuciło właśnie T-Mobile.

T-Mobile stawia kolejny maszt

Tytułowy operator poinformował o kolejnym wdrożeniu w rejonach Morskiego Oka. Aktualnie nadajniki znajdują się w Dolinie Chochołowskiej, Dolinie Roztoki, przy Ornaku, Morskim Oku i Murowańcu oraz przy Polanie Włosienica. Ostatnia z wymienionych lokalizacji dołączyła do „grona” aktywnych BTS-ów dopiero teraz. Masz zapewnia łączność GSM, oraz LTE, lecz ze względu na uwarunkowania techniczne bazuje na połączeniu satelitarnym.

Nas, jako turystów powinno jednak obchodzić wyłącznie to, że operator dba w ten sposób o nasze bezpieczeństwo. Możliwość wezwania pomocy w górach jest wręcz nieoceniona. Poprawa zasięgu wpłynie dodatkowo na komfort podróżowania szlakami. Wszystko dzięki mapom czy możliwości szybkiego przesłania zdjęć naszym znajomym. Tak, zdaję sobie sprawę z tego, że fotki nie są najważniejszą rzeczą podczas pieszych wycieczek, ale bądźmy ze sobą szczerzy — większość z nas „pstryka” ich na potęgę.

T-Mobile, stawiając nadajnik przy Polanie Włosienica okleił go specjalną folią z efektem lustrzanego odbicia. Dzięki temu rozwiązaniu stacja nie wpłynie na krajobraz górski, dla którego przybywają tu turyści z całej Polski.

Źródło: T-Mobile

Related posts

Leave a Comment