You are here
Tablet dla dzieci? Tak, ale z rozwagą Sprzęt 

Tablet dla dzieci? Tak, ale z rozwagą

Dzieci niejednokrotnie udowadniały, że potrafią czynić cuda. Spróbujcie zostawić trzylatka samego w pokoju na pięć minut, a dowiecie się o rzeczach, o których się wam nie śniło. Nie dziwi więc, że rodzice coraz częściej oddają w ręce swoich pociech sprzęt elektroniczny, by te miały się czym zająć i zostawiły w spokoju kota.

 
edu 750x300 1
Można się spierać i stwierdzać, że takie rozwiązanie generuje tylko problemy. Jednym z nich jest to, że dzieciaki spędzają czas wpatrzone w monitory, a nie na podwórku. To jednak można rozwiązać poprzez odpowiednie wychowanie oraz dawkowanie dzieciom produktów multimedialnych. Nic w nadmiarze nie służy, a całkowite odcinanie pociech od technologii w obecnych czasach byłoby sporym błędem.
Co zrobić, by nasza pociecha nie zniszczyła sprzętu, którego sami używamy. Oddawanie w dłonie dziecka np. nowego iPada mogłoby skończyć się tragicznie. Warto więc rozejrzeć się za urządzeniem stworzonym specjalnie dla dzieci. Jednym z nich może być tablet od Overmaxa. Holenderska firma wypuszcza właśnie na rynek swój nowy produkt dedykowany dzieciom. Edutab 3 Multiset powinien zaspokoić podstawowe potrzeby zarówno rodziców, jak i ich pociech.
 
edu 750x300 2
Zacznijmy od rzeczy najbardziej przystępnej. Sprzęt będzie kosztował niecałe 400 złotych, co za siedmiocalowy tablet wydaje się odpowiednią ceną. Rozdzielczość urządzenia to 1024×600 px (poprzednia wersja 800×480 px), 1 GB RAM oraz 8 GB pamięci dla użytkownika. Procesor jest czterordzeniowy, a każdy ze rdzeni taktowany odpowiednio po 1,5 GHz. W Edutab 3 Multiset znalazło się miejsce na slot microSD, który pozwoli rozbudować pamięć do 32 GB, a także złącze HDMI, MicroUSB oraz MiniJack. W samym tablecie wbudowano również kamery, choć wątpimy, że przy urządzeniu skierowanym do dzieci, były one w ogóle potrzebne. Przednia ma zaledwie 0,3 megapiksela, a tylna 2. Miły dodatek, acz nieużyteczny.
Dodajmy do tego jeszcze całkiem pojemy akumulator (2400 mAh) i otrzymujemy przyjemny, niedrogi sprzęt. Oprócz wnętrzności Edutab 3 Multiset oferuje jednak coś więcej. Kontrola rodzicielska na tablecie powinna zapewnić bezpieczeństwo, a dodatkowo na sprzęcie znajdą się już preinstalowane aplikacje przeznaczone specjalnie dla dzieci. Będą to m.in. audiobooki, interaktywna czytanka oraz gry tematyczne. Oczywiście rodzice sami mogą dodać nowe aplikacje ze sklepu Google bo Multiset działa na Androidzie 4.4. Dwie wersje kolorystyczne, dołączona do tabletu klawiatura oraz pokrowiec pozwalający zamontować Multiset na samochodowym zagłówku sprawiają, że sprzęt jest naprawdę godny uwagi.
Źródło: Overmax
Fot: jw.

Related posts

Leave a Comment