Pixel Slate

Tablet Google Pixel Slate zawalczy z iPadem i Surfacem

Na dzisiejszej konferencji Google pokazało nam nowe smartfony z serii Pixel, modele 3 oraz 3 XL, a także inteligentne urządzenie Home Hub. To jednak nie wszystko, co gigant z Mountain View przygotował dla swoich klientów. Nie powiedziałbym, że Pixel Slate, czyli najnowszy tablet Google z systemem Chrome OS jest zaskoczeniem, jednak nazwanie go nieatrakcyjnym, byłoby nadużyciem.

Pixel Slate

Tablety, jakie są, wie każdy. To nieco tracąca na znaczeniu kategoria urządzeń z segmentu elektroniki użytkowej. Na rynku liczą się w zasadzie tylko trzy modele — iPad od Apple, Galaxy Tab S od Samsunga oraz Microsoft Surface. Ten ostatni jest, co prawda urządzeniem konwertowalnym, jednak częściowo wpisuje się w definicję tabletu. Czy jest tutaj miejsce dla Slate od Google?

Google Pixel Slate oficjalnie

Pixel Slate to tablet. Nie da się zaprzeczyć, choć możemy nazwać go również urządzeniem hybrydowym, czyli zbliżonym możliwościami do Surface od Microsoftu. Co ważne, produkt Google nie jest tabletem z Androidem, a komputerem pracującym pod kontrolą systemu Chrome OS. Oprogramowanie zostało nieco zmodyfikowane pod kątem obsługi dotykiem, dzięki czemu korzystanie z jego możliwości ma być wygodniejsze dla użytkownika.

Urządzenie wygląda w mojej ocenie obłędnie i mógłbym się w nim zakochać. Serio. Niestety, zdaję sobie sprawę z tego, że może być to sprzęt bez przyszłości. Wyskok Google, który się już nie powtórzy, nie w tej formie. Dodatkowo cena jest nieco przesadzona, ale jest to wyłączenie moja opinia. Czy słuszna? Oceńcie sami.

Pixel Slate to komputer z ekranem o przekątnej 12,3-cala i rozdzielczości 3000 x 2000 pikseli. Za dźwięk odpowiadają głośniki stereo, które zostały wbudowane w obudowę. Wydajność zapewnią układy od Intel Celeron po Intel Core i7 8 gen, od 4 do 16 GB RAM oraz od 32 do 256 GB przestrzeni na dane użytkownika. Klawisz power jest jednocześnie czytnikiem linii papilarnych, który służy do odblokowywania urządzenia. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Skoro jesteśmy przy bezpieczeństwie, warto wspomnieć, iż sprzęt posiada dodatkowy chip Titan, który tworzy specjalną warstwę ochrony systemu.

Urządzenie w wersji podstawowej kosztuje 599 dolarów. Natomiast najdroższa wersja to wydatek 1599 dolarów. Sporo, szczególnie że za dodatki w postaci klawiatury Pixel Slate Keyboard oraz rysika Pixelbook Pen musimy dopłacić odpowiednio 199, oraz 99 dolarów.

Źródło: Google

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....