You are here
Talk to IKO — PKO BP wprowadzi do aplikacji sterowanie głosem Aplikacje mobile News 

Talk to IKO — PKO BP wprowadzi do aplikacji sterowanie głosem

Trzeba przyznać, że PKO BP „umie w nowe technologie”. W aplikacji IKO oraz w internetowym serwisie transakcyjnym banku co i rusz debiutują nowe przydatne w dzisiejszym świecie funkcje. Tym razem, przy okazji przekazywania informacji o aktualnej liczbie użytkowników aplikacji, Prezes Zbigniew Jagiełło zapowiedział kolejną nowość – Talk to IKO.

Talk to IKO
fot. PKO BP

Włodarze zakładają, że dzięki nowościom, liczba klientów IKO wzrośnie w tym roku z 3,5 do ponad 4 milionów. Wszystko dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, takim jak zapowiedziane „Talk to IKO”. Z komunikatu prasowego dowiadujemy się także o kilku mniejszych, choć równie atrakcyjnych nowościach.

Talk to IKO

Na początek zapoznajmy się z komunikatem dyrektora Departamentu Usług Cyfrowych w PKO Banku Polskim, który pokazuje, że IKO to prawdziwy sukces.

IKO to dziś główny kanał kontaktu banku z klientami i klientów z bankiem – w naszej aplikacji można zrobić wszystko, co niezbędne do codziennego zarządzania finansami i dużo więcej. Coraz szersze grono naszych klientów bankuje już wyłącznie przez telefon i ten trend jest też znakomicie widoczny na całym rynku bankowym. Na pierwsze 100 milionów transakcji czekaliśmy ponad 5 lat, a drugie tyle nasi klienci wykonali już w niespełna rok. Bankowość mobilna konsekwentnie zastępuje inne formy zarządzania finansami czy dokonywania codziennych płatności, bo są po prostu dla klientów najwygodniejsze i dostępne od ręki – mówi Michał Macierzyński, dyrektor Departamentu Usług Cyfrowych w PKO Banku Polskim.

Firma, chcąc zatrzymać wiatr w żaglach, zapowiada pojawienie się kilku interesujących nowości. Talk to IKO, będąca jedną z nich, pozwoli sterować aplikacją za pomocą głosu. Niestety, na ten moment nie wiadomo, jak dokładnie będzie działało narzędzie. TtI to oczywiście nie wszystko, gdyż PKO BP przygotuje także możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej, opłacanie parkingu oraz zakup kart podarunkowych.

Nie podano co prawda żadnych konkretnych terminów, ale jest wysoce prawdopodobne, że PKO BP udostępni nowości w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Aplikację IKO możecie pobrać w Sklepie Play oraz w App StoreProgram jest zgodny z urządzeniami dostępnymi w naszej ofercie

Źródło: PKO BP

Related posts

Leave a Comment