Tani iPad będzie gwiazdą jutrzejszej konferencji Apple dla edukacji

Apple potrafi działać z niewyobrażalną skutecznością. Co ciekawe, widać to również w segmentach rynku, na których inni producenci odnoszą porażki. Idealnym przykładem są tu tablety, których sprzedaż globalnie maleje, co nie przeszkadza sadownikom w notowaniu na tym polu zysków. Niemnie, apetyt firmy rośnie, dlatego też jutro ofertę Apple może zasilić tani iPad z obsługą stylusa.

tani ipad

Apple ujawniło terminy dwóch najbliższych konferencji. Na WWDC 2018 musimy poczekać do czerwca, jednak już jutro odbędzie się event dedykowany narzędziom edukacyjnym. Niestety wydarzenie nie będzie transmitowane, przez co nie będzie można śledzić go bezpośrednio. Fakt ten nieco mnie zasmucił, zwłaszcza że na spotkaniu przedstawiciele firmy mają zaprezentować nowe urządzenie z portfolio produktowego.

Tani iPad nie tylko dla edukacji

Za czasów Jobsa kompromisy w postaci wkraczania w średnią półkę cenową były nie do pomyślenia. Dziś Apple stało się nieco elastyczniejsze i stara się oferować nieco szerszą gamę produktową. iPhone SE okazał się sukcesem i jeśli doniesienia znajdą ujście w rzeczywistości, podczas WWDC 2018 poznamy jego następce. Zanim to się stanie, firma może wprowadzić do sprzedaży nieco inny sprzęt ze średniej półki cenowej. Tani iPad, bo o niego chodzi, może zaskoczyć jedną ważną kwestią.

Choć nowości, które kryje dla nas tani iPad, pozostają tajemnica, mówi się o tym, że tablet otrzyma obsługę rysika Apple Pencil. To zaskakujące, zwłaszcza że obsługa stylusa zarezerwowana była dla modeli droższych. Nie myślcie jednak, że Apple ot tak chciało wykazać się dobrą wolą. Możliwe, że wspomniana decyzja została podyktowana chęcią rozszerzenia dostępności rysika. Większa liczba kompatybilnych z akcesorium urządzeń może przełożyć się na większy zysk z jego sprzedaży.

Spryt Apple dosłownie mnie zadziwia. Poszerzenie dostępności iPadów o segment średniopółkowy samo w sobie zmaksymalizuje przychody. Dołożenie do tego kwestii rysika, jest już istnym majstersztykiem.

Źródło: Apple Insider, Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...