You are here
Tańszy Netflix na mobile? Firma testuje nowe rozwiązania artykuły News 

Tańszy Netflix na mobile? Firma testuje nowe rozwiązania

Największa na świecie platforma VOD coraz częściej testuje u siebie nowe rozwiązania. Mieliśmy już pogląd na większe ceny abonamentów oraz na to, że znika miesięczny okres próbny. Teraz przyszła pora na coś, co może się spodobać. Tańszy Netflix na mobile być może już niedługo stanie się faktem i bardzo nas to cieszy.

tańszy Netflix na mobile

Jak obecnie konsumowane są media? W dużej części na smartfonach, bo przecież o tabletach już mało kto pamięta. Nawet producenci niespecjalnie starają się zapełniać ten segment rynku nowymi sprzętami. Nie da się jednak ukryć, że mobile to chyba najprężniej rozwijający się rynek, jeżeli chodzi właśnie o konsumpcje treści. I Netflix o tym doskonale wie, choć nie śpieszy się z wprowadzeniem zmian w życie.

Tańszy Netflix na mobile

Wiadomo, że filmy oraz seriale najlepiej ogląda się w domu, siedząc wygodnie na kanapie czy leżąc w łóżku. Czasem jednak nie ma na to zwyczajnie czasu i trzeba improwizować. Zapewne nie jeden raz korzystaliście z aplikacji Netflix i oglądaliście coś w pociągu, autobusie czy tramwaju. My tak. I choć na Androida sama aplikacja działa znośnie i jest w miarę intuicyjna, to potrafi „zeżreć” spory pakiet danych. Wprawdzie dziś w dobie łatwego i taniego dostępu do Internetu nie jest to wielki problem, to jest nim co innego. Cena abonamentu.

Subskrypcje na plany taryfowe u Netflix nie są może przesadnie drogie, ale nie są też tanie. Tutaj nie ma prostej odpowiedzi, bo przecież nikomu nie zaglądamy do portfela. Chodzi jednak o to, że jeżeli byśmy chcieli korzystać tylko np. ze smartfona do konsumowania treści, koszty zdają się być ciut za duże. Fakt, dalej otrzymujemy dostęp do szerokiego katalogu filmów oraz seriali, ale nie potrzebujemy już np. jakości UHD. Tańszy Netflix na mobile i tylko na ten rynek byłby więc czymś interesującym. Firma właśnie testuje to rozwiązanie w Indiach. Są jednak pewne ograniczenia, które sprawiają, że być może taka opcja nie pojawi się nigdy w innych rejonach świata.

Gorsza jakość, ale mniejsza cena

Tańszy Netflix na mobile wiązałby się z tym, że jakość dostarczanych treści byłaby gorsza. Obecnie w fazie testowej jest to SD, ale na relatywnie niewielkich ekranach smartfonów, nie powinno być z tym tragedii. A jak to wygląda cenowo? W Indiach taki plan taryfowy kosztuje połowę tego, co trzeba zapłacić za plan podstawowy. Można więc spokojnie założyć, że to bardzo fair propozycja ze strony firmy. Tylko czy jest szansa na to, że podobne plany pojawią się także na innych rynkach.

W Indiach Netflix jest od 2016 roku, ale nie ma tam łatwego życia. Wszystko przez to, że jest po prosu za drogi, bo ceny subskrypcji są po prostu przelicznikiem tego, co jest w Stanach Zjednoczonych. W ten sposób Netflix stał się jedną z droższych platform VOD na tamtejszym rynku i potrzebował czegoś, co przyciągnie większą liczbę użytkowników. I choć testy tańszego planu taryfowego na urządzenia mobilne jeszcze nie dotyczą każdego, to dają nadzieję na to, że w niedalekiej przyszłości tak się właśnie stanie. Tańszy Netflix na mobile może przyciągnąć nowych klientów, choć VOD dalej będzie drogie. Być może nawet za drogie dla tamtejszego użytkownika.

Czy to rozwiązanie sprawdziłoby się w Polsce?

Mamy cichą nadzieję na to, że Netflix wprowadzi to rozwiązanie także na innych rynkach. Szczególnie u nas, gdzie duża część z użytkowników szuka tańszej alternatywy. Przecież na serwisach aukcyjnych bez trudu znajdziemy tańsze kody pozwalające na dostęp do platformy. Wprowadzenie tańszego planu było próbą przekonania klientów do tego, by zostali z Netflix na dłużej. Naszym zdaniem mogłoby się to doskonale sprawdzić. Pytanie tylko, czy Netflix ma w tym jakiś większy interes w naszym kraju?

Nowe smartfony, które pozwolą wam zainstalować jakąkolwiek aplikację zechcecie, znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Economic Times / GSM Arena / Netflix / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment