sport

Technologia Samsunga na rajdowych oesach

Elektronika jest już w każdym albo prawie każdym elemencie naszego życia. W wielu aspektach znacznie usprawnia przepływ informacji. Samsung postanowił poszerzyć swój zakres działań o sporty motorowe. Dlatego też dział Samsung Bussines podjął współprace z drużyną rajdową RMF 4RACING TEAM.

sport

Na mocy podpisanej umowy o współpracy, Samsung udostępnił swoje urządzenia dla RMF 4RACING TEAM. Dzięki najnowszej technologii rajdowcy będą mogli zoptymalizować swoją pracę i zaoszczędzić wiele cennych sekund. Dodatkowo sportowcy w łatwy sposób mogą monitorować swoje osiągnięcia. W każdym z aut RMF 4RACING TEAM, na desce rozdzielczej zostały zamontowane dwa tablety Galaxy Tab Active. Urządzenia są odporne na kurz, wstrząsy oraz wodę, tak więc rajdowe warunki nie są im straszne. Tablety monitorują prace poszczególnych podzespołów samochodów. Kierowca na bieżąco ważne dla niego, jak i jego zespołu parametry, a w przypadku przekroczenia norm lub awarii, bezpośrednio może poinformować o tym serwis. Wtedy mechanicy mogą się przygotować na przerwie pomiędzy odcinkami usunąć poszczególne usterki. Dodatkowo dzięki specjalnemu oprogramowaniu, sami widza co się dzieje z autem. Jeśli kierowca czegoś nie zauważy, mogą się przygotować do naprawy jeszcze zanim auto trafi na serwis. Kierowca wraz z pilotem podczas rajdu wykonuje także duży wysiłek fizyczny, któremu towarzyszy stres i zastrzyk adrenaliny. To wszystko ma duży wpływ na zdrowie człowieka. Samsung, aby pomóc monitorować stan zdrowia załogi wyposażył ich w smartwatche Samsung Gear S, które w połączeniu z aplikacją S Health pomagają utrzymać kondycje zawodników na odpowiednim poziomie.

Niewatpliwie Samsung chce pokazać, że jego sprzęt jest naprawdę użyteczny. Ciekaw jestem, co jeszcze wymyśli i w jakiej dziedzinie będzie chciał teraz pokazać, na co go stać.

źródło: Samsung

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...