zdjęcie wgryzającego się w skórę komara

Telewizor odstraszający komary od LG

LG wprowadziło do swojego portfolio bardzo interesujący produkt. No bo kto by nie chciał mieć w domu telewizora, który odstrasza komary?

zdjęcie wgryzającego się w skórę komara

Lato to plaga owadów. Jeżeli próbowaliście kiedyś zostawić okno otwarte i relaksować się przy włączonym telewizorze to z całą pewnością mieliście cały tabun kompanów nad głową. Niestety, ale to nie tylko muchy, które można jeszcze w jakimś stopniu ignorować. Najgorsze są komary atakujące z każdej strony i potrafiące zepsuć każdą chwilę odpoczynku. Na szczęście ktoś o tym pomyślał i wyprodukował specjalny telewizor.

LG pochwaliło się nową serią odbiorników Mosquito Away TV, które jak sama nazwa wskazuje, mają trzymać komary z dala od tafli wyświetlacza. Jak to działa? Otóż wewnątrz telewizorów znajduje się specjalne urządzenie emitujące ultra dźwięki. Te odstraszają komary i inne latające żyjątka, a przy tym mają nie powodować żadnych skutków ubocznych w postaci szkodliwego promieniowania. Przy produkcji nie wykorzystano także środków chemicznych więc sam produkt jest w pełni bezpieczny, a użytkownik ma nie odczuwać różnicy między Mosquito Away TV, a zwykłym odbiornikiem.

Przyznacie, pomysł jest rewelacyjny. Można mieć telewizor wyświetlający obraz w jakości 4K, wyposażony w opcje smart i przygotowujący śniadania (no dobra, trochę nas poniosło), ale czy nie lepiej mieć takie cudo? Niestety, ale z nowej serii mogą cieszyć się tylko mieszkańcy Indii. Koreański producent zdecydował się na wypuszczenie modeli właśnie na tamtejszy rynek z bardzo konkretnego powodu. To w Indiach co roku notuje się jedne z największych ilości zgonów, spowodowanych komary i roznoszone przez nie choroby. W samej stolicy w zeszłym roku było to ponad 10 tysięcy. Co więcej, tylko około 11 procent populacji Indii nie dotyka problem malarii.

Jak widać, nie jest to zabieg czysto marketingowy, ale mający na celu poprawę jakości życia oraz co zdecydowanie ważniejsze, poprawę bezpieczeństwa. Na ile pomysł LG się sprawdzi trudno jeszcze powiedzieć, ale z całą pewnością warty jest przyklaśnięcia. Dostępne modele mają mieć przekątną 32 (cena około 400 dolarów) oraz 43 cale (cena około 710 dolarów). W ofercie LG można znaleźć także specjalne klimatyzatory, które posiadają funkcję odstraszania komarów, ale telewizor to zupełna nowość.

Źrodło: CNet

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...