Platinet

Test Platinet PMPB10AS — kompaktowy bank energii

W ostatnim czasie testuję sporo powerbanków, wśród których nie mogło zabraknąć sprzętu sygnowanego marką Platinet. Tym razem na warsztat wziąłem model PMPB10AS, który cechuje pojemność 10 000 mAh i którego zaletą jest naprawdę niska cena.

Platinet

Powerbanki same w sobie nie należą do gadżetów drogich. Owszem, w portfolio produktowym gigantów branży okołotechnologicznej znajdziemy również droższe modele, jednak w ujęciu ogólnym przenośne banki energii nie są dużym wydatkiem. Oczywiście, jedynie pod warunkiem, że nie zależy nam na wyższych pojemnościach. Za 10 000 mAh wysoko ceniących się firm przyjdzie zapłacić od stu do kilkuset złotych. Platinet takowy powerbank oferuje za około 60 złotych. Przyznajcie, jest to okazja?

Konstrukcja Platinet PMPB10AS

Testowany powerbank jest urządzeniem niewielkim, co znacząco poprawia komfort jego użytkowania. Producentowi udało się zmieścić elektronikę smukłej obudowie o wymiarach 110 x 70 x 16 mm. Ta została wykonana z aluminium, które w tym konkretnym przypadku pomalowano na srebrzysty kolor. Tutaj pojawi się problem, gdyż farba ściera się na skutek ocierania się o inne przedmioty. Tracą na tym walory estetyczne, na szczęście w żaden sposób nie wpływa to na kwestię użytkowe.

Dolna i górna cześć powerbanku posiadają jasne zaślepki z tworzywa sztucznego. Na jednej z dwóch części znajdziemy gniazda, wskaźniki oraz przycisk power, ale o nich później. Chciałbym pochwalić za to niską wagę równą nieco ponad 190 gramów.

Platinet

Komunikacja

Na plastikowym białym panelu umieszczono kolejno — gniazdo USB, gniazdo microUSB, diody LED oraz wygodny przycisk power, na który nadrukowano odpowiedni znak informacyjny. Diody informują o stanie naładowania akumulatora i jeśli mam być z wami szczery — ich jasność jest nieco za wysoka, co ma oczywiście swoje plusy. W słoneczny dzień bez większego problemu dostrzeżemy wskazania.

Kabel dołączony do zestawu sprawdza się w swoim zadaniu i nie przeciera się od użycia, co nie jest takie oczywiste w tej klasie cenowej.

Ładowanie

Platinet

O ile ładowanie urządzeń trwa stosunkowo szybko i niemalże płynnie, o tyle próba naładowania samego powerbanka to walka z czasem. Platinet PMPB10AS potrzebuje wielu godzin podłączenia do gniazdka, ale zważając na wysoką pojemność i niską cenę nie powinniśmy rozpatrywać tego jako wady.

Specyfikacja techniczna

 • Pojemność 10 000 mAh 3.7V
 • Wejście 5V/2.1A
 • Wyjście 5V/2.1A
 • Czas ładowania 6h
 • Wymiary 110 x 70 x 16 mm
 • Waga 190,50g

Podsumowanie

Czy poleciłbym zakup modelu PMPB10AS od Platinet? Oczywiście, szczególnie że w ten cenie sprzęt zdaje się nie mieć konkurencji.

Plusy:

 • Niska waga
 • Niewielki rozmiar
 • Duża pojemność
 • Niska cena

Minusy:

 • Podatna na zarysowania obudowa
 • Długi czas ładowania

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...