Testy wersji konsumenckiej Windows 10 z początkiem 2015 roku

Mieliśmy już okazję zapoznać  się z Windows 10 Technical Preview przeznaczonym głównie dla firm i korporacji, a co z wersją konsumencką? Spokojnie, ta też ma się ukazać z początkiem nowego roku.

Nuevo-sistema-operativo-Windows-10

W poprzedniej wersji Windows 10 Technical umożliwiono nam lepsze zapoznanie się z otoczeniem menu start, oknem narzędzi aplikacji i niesamowitymi funkcjami pulpitu. Producenci Microsoftu, z myślą o pracownikach biurowych, mieli na celu udowodnić, że system doskonale sprawuje się w pracy.

Ponad 200.000 informacji od użytkowników Windows Insider zawierało pozytywnie opinie dotyczące kierunku, w którym rozwija się system Windows 10. Fantastyczne opcje pulpitu, możliwość umieszczania kafelków aplikacji oraz centrum powiadomień, znane nam dobrze z mobilnej wersji systemu to dopiero namiastka finalnej wersji. Kolejnym krokiem do wykonania na drodze Microsoftu jest wydanie wersji konsumenckiej, dla użytkowników domowych.

windows10continuum

W tejże edycji zostanie nam przedstawiony miedzy innymi nowy ekran startowy Continuum, przeglądarka Internet Explorer 12, a także długo przez wszystkich wyczekiwana funkcja personalnej asystentki Cortany. Znajdziemy tu również poprawioną wersję Centrum powiadomień, oczywiście pojawi się też w obrębie interfejsu dotykowego. Nadal trwają prace nad kolejnymi nowościami i przeźroczystymi elementami interfejsu.

Należy jednak pamiętać, że to, co ma zaprezentować nam Microsoft, znajduje się nadal w fazie testów. Czy wersja konsumencka też zostanie ciepło przyjęta przez użytkowników systemów Windows? O tym wszystkim przekonamy się niebawem. 

Źródło: winbeta.org

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...