Flood Slide

The Flame in the Flood – debiutancki projekt studia The Molasses Flood znalazł polskiego wydawcę

Do planu wydawniczego firmy „Techland” dołączyła nowa propozycja w postaci debiutanckiej gry niezależnego studia „The Molasses Flood”. Wzbogacone o wyjątkowe dodatki wydanie pojawi się na polskim rynku w wersji na komputery osobiste i sugerowanej cenie detalicznej 59,90 zł.

Flood Slide

„The Flame in the Flood” to debiutancka produkcja niezależnego studia „The Molasses Flood”, w którego składzie znajdziemy byłych pracowników „Irrational Games”, „Bungie” i „Harmonix”, czyli ludzi stojących za takimi hitowymi markami jak: „Bioshock Infinite”, serii „Halo” czy „Guitar Hero”. Pierwszy projekt „The Molasses Flood” spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród społeczności graczy, czego dowodem może być to, iż 84% użytkowników platformy „Steam” wystawiło tytułowi pozytywne recenzje. „The Flame in the Flood” otrzymało również wiele prestiżowych nagród w tym m.in. „Best of Show E3 2015”.

W produkcji obejmujemy kontrolę nad zaradną dziewczyną o imieniu Scout, którą wspomaga pies Ezop. Para bohaterów wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż w dół rzeki, by zbadać źródło tajemniczego sygnału radiowego. Nietypowy duet dzięki współpracy będzie zmagał się z trudnościami, które niesie ze sobą postapokaliptyczny świat spustoszony przez olbrzymią powódź.

Gra prezentuje świeże ujęcie tematu apokalipsy i wyznacza nowe trendy w gatunku produkcji surwiwalowych, ukazując rozgrywkę w nietuzinkowym i wymagającym ujęciu. Wszystko to w oryginalnej scenerii rwącej rzeki, na której nurt jesteśmy skazani. – mówi Anna Łada-Grodzicka, Manager ds. PR „Wydawnictwa Techland”.

Flood screen 1

Zadaniem graczy jest dbanie o naszą protagonistkę, która może umrzeć z wycieńczenia, zmęczenia czy wyziębienia organizmu. Niezwykle istotne jest tutaj umiejętne dysponowanie ograniczonym miejscem w plecaku. Wykorzystanie w rozgrywce wiernego psa to również ciekawy pomysł, na który zdecydowali się developerzy – Ezop może nosić ważne przedmioty, wywęszyć cenne materiały czy ostrzec nas przed zbliżającym się niebezpieczeństwem.

Innym elementem, na który należy zwrócić szczególną uwagę, jest mechanika rozgrywki. Wirtualna przyroda w „The Flame in the Flood” to skomplikowany ekosystem, który reaguje na określone działania gracza. Zrozumienie zasad, którymi kieruje się wykreowany w grze świat to nierzadko walka o życie.

Wydarzenia i reakcje zachodzące w przyrodzie wyglądają jak przeniesione z poradnika przetrwania. Ptaki donośnym krakaniem reagują na pojawienie się intruza – gracza. Krakanie sygnalizuje jednocześnie drapieżnikom naszą obecność, zatem dobrym posunięciem będzie przegonienie zwierzyny z miejsca, które chcemy bezpiecznie przeszukać.

http://www.youtube.com/watch?v=hd29yJqwkSo

Chociaż „The Flame in the Flood” swoją światową premierę miała 24 lutego 2016 roku, to tytuł na polskim rynku ukaże się w lipcu tego roku nakładem „Wydawnictwa Techland”. W Polsce tytu wydany zostanie w bogatej pudełkowej edycji „Ostatnia Ocalała”.

Daliśmy się poznać jako wydawnictwo wychodzące naprzeciw konsumentom oczekującym, że wraz z grą dostaną w pudełku coś ekstra w bardzo przystępnej cenie. Nasze propozycje to edycje premium, prawdziwa gratka dla fanów i kolekcjonerów. Takie wydania są dostępne wyłącznie w Polsce, dodatkowo są często jedynymi na świecie fizycznymi edycjami danych tytułów – podkreśla dyrektor ds. marketingu „Wydawnictwa Techland”, Tomasz Gawlikowski.

To unikatowa edycja z zawartością premium. Planujemy atrakcyjne dodatki, gra w takiej formie będzie dostępna wyłącznie w Polsce. Warto również podkreślić cenę, która będzie niższa niż wersja cyfrowa dostępna obecnie na rynku.dodaje Łada-Grodzicka.

W Pudełku oprócz płyty z grą „The Flame in the Flood” znajdziemy fizyczne dodatki w postaci:

  • artbooka prezentującego uroki komiksowego stylu graficznego;
  • poradnika przetrwania w świecie spustoszonym przez wielką powódź;
  • odznak sprawności w formie naklejek;
  • pocztówek z malowniczymi widokami, których w grze nie brakuje.

Flood screen

Produkcja powinna zadowolić miłośników nowel graficznych, gdyż grafika wzorowana jest na komiksowym, lekko karykaturalnym stylu. Z kolei oprawa dźwiękowa, z muzyką country autorstwa Chucka Ragana, nadaje grze amerykańskiego klimatu i potęguje uczucie samotności bohaterów.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows 7 (wersja 64-bitowa);
  • Procesor: Dual Core Processor (2.5 GHz) lub lepszy;
  • Pamięć operacyjna: 4 GB;
  • Dysk twardy: 2 GB;
  • Karta grafiki: Kompatybilna z DirectX w wersji 11.

Pudełkowa wersja „The Flame in the Flood” w kinowej lokalizacji (z napisami), zadebiutuje w lipcu tego roku. Sugerowana cena detaliczna wersji na „PC” ustalona została na kwotę 59,90 złotych.

Z większą ilością szczegółow o „The Flame in the Flood”zapoznacie się, odwiedzając oficjalną stronę studia „The Molasses Flood”.

http://www.youtube.com/watch?v=FVLqO8o8_ow

Źródło: Wydawnictwo Techland

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

291 More posts in pc category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...