The Occupation

The Occupation będzie krótkie, ale ma dawać satysfakcję

Możecie nie kojarzyć studia White Paper Games, bo na ich koncie do tej pory jest zaledwie jedna produkcja. W październiku na rynku pojawi się jednak druga, która już zapowiada się na niesamowitą przygodę. The Occupation wprowadzi nas w świat lat 80-tych i pozwoli nam wziąć udział w wyjątkowym śledztwie. O ile się nim nie znudzimy.

The Occupation

Pierwszym tytułem tego niezależnego studia było Ether One, które pojawiło się w 2014 roku. Wtedy gracz sterował poczynaniami bohatera, który mógł wnikać w umysły innych. Konkretniej w umysły pacjentów szpitala psychiatrycznego. Potem pojawiały się zagadki, które należało rozwiązywać i wybierać jedną ze ścieżek, by dotrzeć do rozwiązania mrocznej tajemnicy. Choć tytuł zebrał dość mieszane recenzje, to jednak te pozytywne były na tyle zachęcające, że studio zabrało się za kolejny tytuł.

The Occupation

Długo przyszło nam czekać na kolejną grę White Paper Games, ale należy wziąć pod uwagę, że developerką zajmuję się tam zaledwie garstka osób. The Occupation nie będzie więc tytułem AAA, który będzie dopracowaną perełką, ale może przynieść graczom kilka godzin interesującej rozrywki. Tak przynajmniej można sądzić po zapowiedziach, które przytaczają twórcy. Opublikowany właśnie zwiastun nie zdradza za dużo, ale pokazuje klimat opowieści, a ten wciąga od razu.

The Occupation rozgrywało się będzie w latach 80-tych w Londynie. W zamachu terrorystycznym giną 23 osoby, a prowadzi do powstania The Union Act, ugrupowania prawnego mogącego zagrozić wolnościom obywatelskim. Gracz wcielał się będzie w dziennikarza, który bada sprawę zamachu i tego, co stoi za The Union Act. Na tym etapie fabuła może nie wydawać się zbytnio wciągająca, ale jest jedna rzecz, która przemawia na jej korzyść. Chodzi o to, że na rozwiązanie sprawy gracze będą mieli ograniczony czas. Dlaczego? To zapewne będzie wynikało z samej fabuły, ale podejrzewamy, że może chodzić o próbę zapobiegnięcia kolejnemu atakowi.

Co ciekawego oferuje The Occupation?

White Paper Games postanowiło stworzyć tytuł, który ma oferować wiele możliwości dojścia do celu. Nie jest to oczywiście nowe rozwiązanie, bo wielokrotnie w grach spotykaliśmy się z nieliniowością. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie ona faktycznie taka, a nie skończy się na kilku wyborach, które będą prowadziły do jednego celu. Twórcy zapewniają, że nie, ale z potwierdzeniem ich słów przyjdzie nam poczekać do 9 października. Wtedy gra zadebiutuje na platformach PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Interesujące jest to, że na rozwiązanie sprawy, będziemy mieli 4 godziny. I te godziny mają być odmierzane w czasie rzeczywistym, a to oznacza, że każde nasze opóźnienie jakiejś decyzji, może doprowadzić do tragedii. Podjęte przez gracza decyzje mają wpływać na postaci, które pojawią się na jego drodze, a tym samy sam tytuł będzie można ogrywać wielokrotnie. Tak to przynajmniej wygląda w teorii. Grafika zaprezentowana na zwiastunie może nie powala, ale jest przyjemna dla oka. Lekko komiksowa oprawa dodaje tylko smaczku. Tytuł ma być dostępny także w Humble Store, a to oznacza, że decydując się na zakup, wspieramy organizacje dobroczynne.

Konsole oraz komputery, na których bez trudu odpalicie The Occupation, znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: The Occupation Game

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...