The Sims Mobile na Androida i iOS musi być hitem

EA postanowiło odświeżyć jedną z najciekawszych gier w swojej kolekcji. Kultowe Simsy doczekały się nowej wersji — The Sims Mobile, czyli edycji dedykowanej systemom Android oraz iOS.

The Sims Mobile

Gra została stworzona przez firmę Maxis i wydana przez Electronic Arts. Produkcja będąca symulatorem “życia codziennego” zadebiutowała na platformie PC, a następnie OS X dokładnie ponad 17 lat temu. Uściślając — 2 marca 2000 roku. To szmat czasu, podczas którego w ofercie EA pojawiło się kilka całkiem udanych kontynuacji kultowej gry. Niestety, “poważniejsze” i atrakcyjniejsze tytuły trafiały jedynie na platformy stacjonarne. Użytkownicy smartfonów i tabletów musieli obejść się smakiem, częściowo…

Otóż w 2011 roku, czyli sześć lat temu w Apple AppStore zagościła gra The Sims Freeplay. Była to niestety okrojona z wielu naprawdę atrakcyjnych możliwości produkcja, podobnie jak późniejsza wersja dedykowana Facebookowi — The Sims Social. Czy to oznacza, że Electronic Art nie traktuje poważnie osób ceniących sobie mobilną rozrywkę? Odpowiem jednym słowem, NIE.

The Sims Mobile, czyli kultowe Simsy na smartfonach

Twórcy tej jakże zacnej produkcji poinformowali na specjalnie do tego celu przygotowanej stronie internetowej o tym, że niebawem w sklepach Google Play oraz Apple AppStore pojawi się nowy tytuł — The Sims Mobile. W zasadzie w Google Play (nie dla Polski) gra jest już dostępna i poczekać muszą jedynie użytkownicy sprzętu z logiem nadgryzionego jabłka na obudowie. Co ciekawe, nie będzie to śmiesznie ograniczana gra, w której bez “płacenia” nie będziemy mogli czerpać pełnej przyjemności z rozgrywki. Wygląda na to, że gra będzie pełnoprawnymi Simsami wzorowanymi na czwartej edycji serii.

Co dokładnie wiemy o The Sims Mobile? Przede wszystkim poznaliśmy, częściowy, ale jednak mechanizm rozgrywki. Oznacza to, że chcąc “pójść dalej” będziemy musieli zrealizować z góry ustalone zestawy zadań do wykonania. Te pomogą nam utrzymać rodzinę, co samo w sobie jest jednym z celów gry. Darmowa produkcja pozwoli na projektowanie własnych postaci, a nawet domostw, ale to nie wszystko. Dzięki aspektowi społecznościowymi będziemy mogli kooperować z naszymi “prawdziwymi” przyjaciółmi. Oczywiście pod warunkiem, że namówimy ich wcześniej do zakosztowania tego typu rozrywki. Reasumując, gra opiera się na trzech podstawowych filarach:

  • Tworzenie postaci — personalizacja wyglądu, cech osobowości oraz celów życiowych
  • Budowa domu — tworzenie projektu, ozdabianie oraz wyposażanie w AGD
  • Zabawa społecznościowa — liczy się interakcja z innymi użytkownikami, którą możemy “uskuteczniać” na imprezach oraz podczas różnorodnych relacji

Kiedy i dla kogo?

Jaka wspomniałem wcześniej, w The Sims Mobile będą mogli zagrać użytkownicy iPhone’ów oraz smartfonów pracujących pod kontrolą Androida. Co ciekawe, w kilku regionalnych sklepach Google Play Store pojawiła się możliwość pobrania wspomnianej produkcji, podczas gdy reszta świata musi czekać. Co z iOS? Tutaj również wymagana jest cierpliwość, ale chcąc mieć pewność otrzymania natychmiastowego powiadomienia o dostępności produkcji w Apple AppStore, możemy zapisać się do newslettera dostępnego na stronie głównej gry.

Nie jestem wielkim fanem gier, co “zawdzięczam” w głównej mierze ograniczonym czasem wolny. Kiedyś mogłem pozwolić sobie na wielogodzinne sesje przy komputerze, dziś rozrywki dostarcza mi co najwyżej kilkanaście minut przed ekranem smartfona. Z tego też powodu cieszę się z powstania The Sims Mobile, gdyż będę miał dzięki temu szansę powrócić do “lat młodości”

Źródło: EA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1242 More posts in Gry category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...