The X-Files

The X-Files: Deep State trafi do AppStore i Google Play

Któż z nas geeków nie kojarzy serialu, filmu czy książek z serii The X-Files? Uniwersum, w którym detektywi Molder i Skully próbowali rozwiązywać przeróżne zagadki, była czymś, od czego trudno było się oderwać. Niestety, czas płynie i dziś, wśród osób młodszych marka, choć obecna, nie jest już tak rozpoznawalna. To może się niebawem zmienić, gdyż do sklepu z aplikacjami mobilnymi dla platform iOS i Android zawita nowa produkcja — The X-Files: Deep State.

The X-Files

Przeszło 24 lata temu zadebiutował serial The X-Files, który zgromadził przed telewizorami ogromną liczbę widzów. Sam oglądałem z zapartym tchem niemal każdy odcinek z każdego dostępnego wówczas dla mnie sezonu. W przyszłym roku tytuł będzie obchodził swoje 25 urodziny, czyli ćwierćwiecze istnienia. Specjalnie na tę okazję studio Foxnet Games przygotowuje grę, dzięki której fani serialu będą mieli szansę powrócić do uwielbianego przez nich świata.

The X-Files: Deep State

Gra trafi do Google Play Store oraz Apple AppStore już w pierwszym kwartale 2018 roku i co istotne — każdy chętny użytkownik kompatybilnego z produkcją smartfona, będzie mógł pobrać tytuł za darmo. Nie wiadomo na ten moment nic o ewentualnych mikropłatnościach, a co za tym idzie, istnieje szansa na to, że takowych w grze nie uświadczymy. Czego więc możemy spodziewać się po The X-Files?

Historie przedstawione w grze Deep State będą osadzone w roku 2010, oznacza to, że fabuła skupi się na dziewiątym sezonie serialu. Gracz wcieli się w rolę agentów FBI (Federalnego Biura Śledczego), którzy trudnią się rozwiązywaniem zagadkowych spraw, w których przewija się temat życia pozaziemskiego. Protagoniści otrzymają możliwość prowadzenia własnych śledztw, w których niezbędne będą przesłuchania, zbieranie dowodów oraz podejmowanie decyzji. To właśnie od wyboru poszczególnych ścieżek postępowania zależeć będzie dalsza część scenariusza, który, co można przewidzieć, nie jest do końca liniowy.

Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby gracz, wypełniając misje główne, zajął się również dodatkowymi questami. Przygodówka w postaci The X-Files: Deep State zapowiada się nad wyraz ciekawie, co potęguje wizja wirtualnego spotkania postaci, które kojarzymy z serialu. Co ciekawe, twórcy tytułu obiecują, że w każdym miesiącu po jego premierze będą dodatkowo udostępniać nowe “misje”, dzięki czemu gra nie skończy się na szybkim jej “przejściu”.

Sprawdzony pomysł

Gry mobilne osadzone w światach znanych z filmów lub seriali nie są niczym nowym. Każdego roku w Google Play oraz Apple AppStore pojawia się przynajmniej kilka tego typu tytułów, z których spora część jest niestety zwyczajnie słaba. Zdarzają się jednak perełki, które nie zawsze zachwycają na zjawiskową grafiką, jednak oferują przednią zabawę. Tak było w przypadku gry Stanger Things, którą przechodziłem z wypiekami na twarzy. To jednak była prosta produkcja dla zagorzałych fanów świata przedstawionego w rzeczonym uniwersum. Czy The X-Files: Deep State okaże się równie grywalne?

Cóż, ma ku temu predyspozycje. Kapitalny, rozpoznawalny świat, zagadki oraz znane z serialu postaci zachęcą, jak mniemam, ogromną liczbę graczy do sięgnięcia po produkcję. Zainteresują się nią również miłośnicy przygodówek w klasycznej odsłonie. Oprawa wizualna zapowiada się świetnie i jeśli będzie współgrała z odpowiednią ścieżką dźwiękową, wróżę sukces.

Na stronie xfilesgame.com możecie zapisać się do newslettera, dzięki któremu otrzymacie natychmiastową informację, kiedy tylko tytuł trafi do Google Play i Apple AppStore.

Źródło: Xfilesgame.com

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...