Thea Multiprayer DLC Slide

Thea: The Awakening otrzymało nowe darmowe DLC

Ciesząca się sporą popularnością strategia „Thea: The Awakening”, za której stworzeniem stoi niezależne studio „MuHa Games” otrzymała kolejne, drugie rozszerzenie. Darmowa dodatkowa zawartość o nazwie „Multliprayer DLC” wprowadzi możliwość rozegrania kampanii w trybie kooperacji oraz inne nowe elementy rozgrywki.

Thea Multiprayer DLC Slide

„Thea: The Awakening”, czyli debiutanckie dzieło niezależnego studia „MuHa Games założonego w Oksfordzie, którego liczną grupę stanowią Polacy, otrzymało drugie, ogromne rozszerzenie – „Multiprayer DLC”. Wydana przez twórców dodatkowa zawartość umożliwi rozegranie całej nieliniowej kampanii w kooperacji z drugim graczem, dzięki czemu ich wioski będą mogły wymieniać się towarami, a drużyny wojowników wspólnie eksplorować uniwersum gry wypełnione mitycznymi stworami oraz ciekawymi zadaniami. Produkcja w dalszym ciągu pozostaje strategią turową, dlatego obaj gracze muszą wykonywać swoje ruchy przed turą SI.

Opisywany dodatek jest dostępny za darmo dla wszystkich posiadaczy podstawowej wersji gry „Thea: The Awakening”. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zakupić tego tytułu, warto nadrobić zaległości, gdyż jest on aktualnie tańszy o 40 procent podczas wyprzedaży „Steam Summer Sale”. Na podobne obniżki powinniśmy przygotować się również w pozostałych sklepach internetowych mających w ofercie produktowej tę grę.

Thea Multiprayer DLC Screen 2

Główne cechy dodatku „MultiPrayer DLC”:

 • Kampania w kooperacji dla dwóch graczy;

 • Nowe misje i wydarzenia w polskiej wersji językowej (napisy);

 • Nowi przeciwnicy, w tym Klan Brodatych Krasnoludów, Krasnoludzki Kultysta, Uwiązana Dusza i Karakandza;

 • Dwaj nowi bohaterowie, którzy mogą dołączyć do drużyny gracza;

 • Zestaw dodatkowych wydarzeń w języku angielskim (jako osobna paczka do pobrania);

 • Usprawnienia do interfejsu użytkownika (UI);

 • Nowe rysunki oraz ikony craftingu, stworów oraz wielu nowych przedmiotów.

 • Rebalans zbroi, tarcz i niektórych przeciwników na podstawie opinii graczy.

„Thea: The Awakening” to rzadko spotykany na pecetach miks gatunkowy, który u swojej podstawy ma strategię turową, jednak wzbogacony został także o elementy gry: survivalowej, karcianej i paragrafowej. Akcja gry dzieje się w mrocznym świecie fantasy po apokalipsie, który garściami czerpie z mitologii słowiańskiej, jeśli chodzi o klimat, przeciwników itp. Na początku rozgrywki będziemy musieli wybrać jednego z ośmiu słowiańskich bożków o unikalnych zdolnościach, którym pokierujemy, by następnie trafić na rozległą, losowo generowaną mapę. Jej główny punkt stanowi znajdująca się pod naszą opieką mała wioska, która zamieszkana jest przez garstkę ludzi ocalałych z tajemniczego kataklizmu, jaki spustoszył świat „Thea”.

Każdą postać, która jest pod naszą kontrolą, określono unikalnym zestawem współczynników oraz wyposażeniem. Zadaniem gracza jest eksploracja krainy w turach na mapie podzielonej na heksagonalne pola, zbieranie surowców, rozbudowywanie osady, tworzenie różnego rodzaju itemów oraz zmaganie się z przeciwnościami losu w postaci: potworów, chorób czy pożarów.

DLC Thea Multiprayer Screen

W trakcie, gdy wyznaczona przez gracza grupka przeprowadza rekonesans natrafia na rozmaite miejsca oraz bohaterów niezależnych (NPC), z którymi wiąże się wspomniana wcześniej mechanika gry paragrafowej (łącznie ponad 200 losowych spotkań). Mało tego, musimy się również liczyć z losowymi zdarzeniami, które mogą np. dotknąć naszą wioskę. Każde spotkanie opisuje obszerny opis tekstowy, przybliżający sytuację, w jakiej się znaleźliśmy, oraz kilka opcji do wyboru, co powoduje, iż wikłamy się w różne, wielowątkowe historie. W głównej mierze to one są odpowiedzialne za przebieg rozgrywki, więc z każdą nowo rozpoczętą grą, zabawa wygląda zgoła inaczej i możemy uzyskać odmienne zakończenie. Pewną ciekawostką pozostaje fakt, iż w „Thea: The Awakening” nie uświadczymy tradycyjnej kampanii fabularnej, za to każdy „scenariusz” stanowi tutaj pełnoprawną, przygodę z kompletną fabułą, której ukończenie powinno nam zająć przynajmniej kilka godzin.

Na oddzielny akapit zasługuje wymieniona wcześniej mechanika karciana, którą posłużono się przy rozstrzyganiu wszelakich spornych kwestii takich jak: starcia z przeciwnikami, zagrożenie wioski pożarem lub klątwą, a nawet próby perswazyjnego przekonania kogoś do naszych racji. Gdy dochodzi do starcia kontrolowane przez nas postaci oraz przeciwności losu reprezentowane są przez karty. Część z nich bierze czynny udział w bitwie reszta z kolei stanowi rezerwę, którą wykorzystujemy do wspomagania walczących przeróżnej maści mocami czy akcjami specjalnymi.

„Thea: The Awakening” w wersji na platformę sprzętową „PC” powstała na silniku „Unity 5”. Większość rozgrywki śledzimy w całkiem ładnym, trójwymiarowym środowisku, ale zdarzają się również momenty, w których akcja prezentowana jest w formie estetycznych, dwuwymiarowych rysunków.

DLC Thea Multiprayer Screen 3

Studio „MuHa Games” pochwaliło się środowisku graczy szeregiem informacji na temat prac nad tytułem. Produkcję stworzyły 4 osoby w ciągu 19 miesięcy. Na budżet gry – włączając kupno silnika i narzędzi potrzebnych do skorzystania z niego, jak również zadania zlecone podwykonawcom – złożyła się kwota w wysokości 15 000 funtów (w przeliczeniu ponad 80 tysięcy złotych). Projekt okazał się jednak sporym sukcesem finansowym, gdyż od momentu debiutu w usłudze „Wczesnego Dostępu Steam” (early access), który miał miejsce pod koniec września 2015 roku (premiera pełnej wersji odbyła się w listopadzie) gra sprzedała się w ilości 50 tysięcy sztuk, a dwa razy tyle osób ma ją na swojej liście życzeń „Steam”. Osiągnięte wyniki pięciokrotnie przekroczyły pierwotne założenia deweloperów, co jest nie lada wyczynem, biorąc pod uwagę to, iż produkcja reprezentuje niszowy gatunek strategii turowych. Koszty produkcji w całości zwróciły się w pierwszym dniu po oficjalnej premierze. Nie mały udział w zyskach miała sprzedaż autorskich materiałów w „Unity Asset Store”, a zarobione w ten sposób środki pokryły połowę poniesionych kosztów. Reszta wpływów inwestowana jest na bieżąco w rozwój gry. Wystarczy wspomnieć, iż twórcy opublikowali do tej pory ponad 110 poprawek i aktualizacji.

Pierwszy dodatek zatytułowany „Return of the Giants” swoją premierę miał 15 kwietnia 2016 roku i dodawał nowe wątki fabularne skupiające się wokół potężnych i niebezpiecznych Gigantów, którzy z niewyjaśnionych powodów budzą się sieją spustoszenie w nękanym kataklizmami świecie gry. Do rozgrywki wprowadzono nowych: wrogów, wyzwania, budynki i rodzaje broni. Gracze otrzymali również „Edytor Wydarzeń”, dzięki któremu mogą pisać własne scenariusze, jak także całe wątki fabularne. Rozszerzenie dodaje też nowe grafiki postaci, rozbudowaną ścieżkę dźwiękową, pełne angielskojęzyczne udźwiękowienie gry oraz spolszczenie wszystkich napisów. Według informacji podanych przez twórców na potrzeby dodatku przetłumaczono ponad 2 200 stron tekstu. Przy pracach nad rozszerzeniem brano pod uwagę opinie oraz postulaty społeczności.

Thea Multiprayer DLC Screen 4 

Osoby, które jeszcze się wahają nad zakupem ucieszy zapewne wiadomość, iż studio „MuHa Games” planuje w niedługim czasie ponownie udostępnić wersję „Early Access”, tym razem w formie bezpłatnego dema, dzięki czemu będą oni mogli przetestować mechanikę gry oraz zakosztować wyjątkowego klimatu produkcji przed zakupem pełnej wersji produktu. Demo nie będzie jednak zawierało dodatków „MultiPrayer”, „Return of the Giants” oraz ponad 140 aktualizacji wydanych po premierze – te odblokowane zostaną dopiero w przypadku, gdy zdecydujemy się na kupno pełnoprawnej wersji gry.

 Minimalne wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 7 lub nowszy (32-bitowy);

 • Procesor: Dual Core 2.0 GHz lub lepszy;

 • Pamięć operacyjna: 4 GB;

 • Dysk twardy: 3 GB;

 • Karta grafiki: Obsługująca DirectX 10 z 1GB VRAM lub lepsza.

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 7 lub nowszy (32 lub 64-bitowy)

 • Procesor: Quad Core 2.5GHz lub lepszy;

 • Pamięć operacyjna: 8 GB;

 • Dysk twardy: 3 GB;

 • Karta grafiki: Obsługująca DirectX 11 z 2 GB VRAM lub lepsza.

Gra „Thea: The Awakening” z dodatkiem kooperacyjnym „MultiPrayer DLC” jest już dostępna na platformie „Steam” taniej o 40% w cenach: $11.99 / €11,99 / £8.99 (tylko podczas „Steam Summer Sale”). 

http://www.youtube.com/watch?v=fXh8HVj3glI

Więcej informacji o produkcji znajdziemy, odwiedzając oficjalną stronę internetową gry „Thea: The Awakening”.

Źródło: MuHa Games

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

291 More posts in pc category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...