ThinkPad Anniversary Edition 25

ThinkPad Anniversary Edition 25 oficjalnie zapowiedziany

Zgodnie z informacjami, o których mogliśmy przeczytać w nieoficjalnych doniesieniach, ThinkPad Anniversary Edition 25 został oficjalnie zaprezentowany. Uściślając — zapowiedziany, gdyż urządzenie nie trafiło jeszcze do sprzedaży. Sprawdźmy, jak prezentuje się wspomniany kawałek elektroniki użytkowej.

ThinkPad Anniversary Edition 25

Komputery od Lenovo odkąd pamiętam, uważane są za urządzenia trwałe, stabilne oraz wydajne. Marka ThinkPad jest w zasadzie tego potwierdzeniem i stanowi esencję siły notebooków biznesowych (nie tylko). Aż dziw bierze na to, że wspomniana linia obchodzi właśnie swoje 25 urodziny, z okazji których do sprzedaży trafi nowy model, będący zarazem ukłonem w stronę klasyki.

ThinkPad Anniversary Edition 25

Lenovo traktuje wydanie wersji rocznicowej jako wydarzenie niezwykle istotne. Z okazji 25-lecia marki w Yamato Labs w Japonii zorganizowano specjalny event, będący jednocześnie miejscem premiery. Premiery urządzenia, które nawiązuje do oryginalnej konstrukcji kultowego ThinkPada 700c.

ThinkPad wytworzył mocne i oparte na synergii powiązanie formy i funkcjonalności. Umiejętnie łączy w sobie wyrafinowaną estetykę, przemyślane funkcje i słynną jakość konstrukcji, tworząc produkt najwyższej klasy — powiedział David Hill, były dyrektor ds. wzornictwa Lenovo. „ W 25 lat po wprowadzeniu na rynek pierwszego modelu 700C, najnowszy X1 Carbon jest od razu rozpoznawany jako ThinkPad.

Jak widać, samo Lenovo doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważnym krokiem w segmencie komputerów osobistych był ThinkPad. Mimo iż konstrukcje notebooków przez lata ewoluowały, nie ma większego problemu z rozpoznawalnością marki Lenovo, czego ThinkPad Anniversary Edition 25 wydaje się potwierdzeniem.

Jaki jest rocznicowy ThinkPad?

ThinkPad Anniversary Edition 25

Wizualnie odpowiada temu, co mogliśmy poznać przy okazji wcześniejszych doniesień, a co za tym idzie, w konstrukcji znajdziemy niebieski przycisk enter oraz charakterystyczny trackball, o klawiszach przy touchpadzie nie wspominając. Jest to naprawdę mocne nawiązanie do klasyki, które może się podobać. Jak dla mnie — bomba.

Urządzenie trafi do sprzedaży w cenie 1899 dolarów, co daje nam przy luźnym przeliczeniu kwotę prawie siedmiu tysięcy złotych. Jeśli ThinkPad Anniversary Edition 25 będzie dostępny w Polsce, z pewnością osiągnie cenę o przynajmniej tysiąc wyższą od wspomnianej przeze mnie. Czy warto wydawać taką kwotę na komputer? Patrząc na specyfikację, mam mieszane uczucia. ThinkPad Anniversary Edition 25 został wyposażony w 14-calowy ekran 1920 x 1080 pikseli, układ Intel Core i7–7500U, 16 GB DDR4 RAM oraz dysk SSD o pojemności 512 GB. Nie zabrakło tutaj również czytnika linii papilarnych, kamerki na podczerwień oraz złącz — USB 3.0, HDMI, Ethernet, Thunderbolt.

Nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać na informację o dostępności ThinkPad Anniversary Edition 25. Osobiście dołożę wszelkich starań, aby wspomniany sprzęt sprawdzić własnoręcznie, choćby przez kilkanaście minut. Jak wiadomo, jest to edycja limitowana, a co za tym idzie, o typowe testy może być zwyczajnie trudno.

Źródło: Lenovo

Dodaj komentarz

559 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...