This War of Mine w śmiesznie niskiej cenie

Czy mieliście już okazję zakosztować wirtualnej rozrywki w postaci multiplatformowej produkcji This War of Mine? Nie? Teraz macie ku temu świetną okazję, gdyż tytuł został przeceniony na kwotę, za jaką cieżko byłoby zakupić butelkę dobrego piwa. Gra jest może nieco przytłaczająca, ale opowiedziane w niej historie ludzkie otwierają oczy na problemy związane z konfliktami zbrojnymi.

This War of Mine

This War of Mine to gra produkcji 11 bit studios, która zdobyła ogromną popularność, którą zawdzięcza kilku czynnikom. Pierwszym była bez wątpienia nieco kontrowersyjna tematyka produkcji, którą osadzono w klimacie wojennym odczuwanym przez cywili. Kolejnym powodem popularności był fakt dostępności gry, w którą można zagrać zarówno na komputerach z Windows czy macOS, jak i na urządzeniach mobilnych. Tytuł nie był początkowo tani, ale nie miało to negatywnego wpływu na wyniki sprzedażowe studia. Jeśli przed zakupem powstrzymywała was wysoka cena, teraz macie okazję nabyć grę w śmiesznie małych pieniądzach.

Czym jest This War of Mine?

Polska produkcja osadzona w świecie oblężenia wojennego ukazuje świat z nieco innej niż w większości gier perspektywy. W This War of Mine nie wcielamy się bowiem w żołnierza czy innego bohatera, który ratuje świat, unicestwia wrogów czy okrywa się chwałą. W grze zmuszeni jesteśmy podejmować niezwykle trudne, często nie do końca moralne decyzje, od których zależy życie naszych protagonistów. Chcąc zapewnić lekarstwa, pożywienie, ciepło czy schronienie, należy uciekać się do metod, o których nie pomyślelibyśmy w czasach pokoju. Jak widać, wojna potrafi zmienić każdego człowieka… nawet gracza.

This War of Mine okazał się hitem, którego koszty produkcji zwróciły się już w ciągu kilku pierwszych dni obecności na rynku. Wysokie noty recenzenckie oraz nagrody świadczą o tym, jak istotny dla segmentu wydawniczego był TWoM. Jak wspomniałem, produkcja dostępna była nie tylko dla użytkowników komputerów z Windows, ale również dla Makowców, userów Androida oraz iOS-a. Sam spędziłem z tytułem długie godziny i do dziś czuję na plecach ciarki.

Sytuacja bohaterów była nie do pozazdroszczenia, ale zapadła w pamięci na dobre. Może właśnie o to chodziło twórcom? Chcieli wywołać u gracza konkretne emocje, które staną się motorem napędowym sprzedaży? Jeśli tak, udało im się to w 100-procentach, gdyż gra sprzedała się w milionach egzemplarzy. Teraz możecie nabyć ją za 4,99 zł lub 6,09 zł, w zależności od platformy (iOS i Android).

This War of Mine za grosze

Tytuł co jakiś czas można zakupić taniej niż w ofercie regularnej. Tym razem twórcy naprawdę zaszaleli, gdyż This War of Mine w wersji dla systemu Android kosztuje zaledwie 6,09 złotych, użytkownicy iPhone’ów muszą zapłacić za grę jedynie 4,99 złotych. Nieskorzystanie z okazji byłoby błędem i nawet jeśli nie zamierzacie spędzić z tytułem najbliższych godzin czy dni, warto wydać te kilka złotówek i odłożyć grę na później.

Jeśli preferujecie zabawę na systemach desktopowych takich jak Windows czy macOS, koszt zakupu będzie nieco wyższy. W przypadku platformy Steam mówimy o kwocie 11,99 złotych. Tak, to dwa razy więcej niż w przypadku mobile, ale i tak mamy tutaj do czynienia z 80-procentową przeceną, a to nie zdarza się często.

Źródło: Google Play, AppStore, Steam, Thiswarofmine

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...