Tim Cook

Tim Cook o prywatności użytkowników. Postawa godna naśladowania

Cokolwiek złego nie mówić by o CEO Apple, Tim Cook w kwestii prywatności zawsze stoi po stronie użytkowników. W wywiadzie dla Time’a zasugerował, że “zasługujemy na prywatność”, podając jednocześnie cztery przykłady zmian, które mogłoby poprawić obecny kształt rzeczy.

Tim Cook

Apple nie jest może najbardziej wiarygodną firmą na świecie, ale w zestawieniu jej z gigantami takimi jak Google, czy Facebook, śmiem twierdzić, że koncern jest czysty niemal jak łza. Oczywiście oceniam to pod kątem dbałości o prywatność i zapewniania odpowiednich rozwiązań mających chronić dane użytkowników. W wywiadzie dla Time’a Cook po raz kolejny udowodnił, że bierze pod uwagę nasze dobro.

Tim Cook o prywatności

Zabrzmiałem jak typowy fanboy Apple, ale prawdą jest, że firma nie zarabia (nie w sposób bezpośredni) na informacjach prywatnych użytkowników. Facebook i Google opierają na takowych swój model biznesowy, a co za tym idzie, słowa Tima mogą być szczere. W ostatniej wypowiedzi dla Time’a CEO dyrektor Apple określił cztery działania, jakie powinny zostać podjęte przez rząd USA w celu poprawy kwestii prywatności użytkowników.

  • Zminimalizowanie ilości danych zbieranych na temat osób prywatnych
  • Ustanowienie szczegółowego prawa do uzyskiwania informacji na temat przechowywanych danych (powody, miejsca i zastosowanie)
  • Ustawienie prawda do dostępu do szczegółowych danych
  • Zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa przechowywanych danych

Jak widzicie, są to mocno uogólnione zalecenia, ale jeśli zostaną wdrożone, mogą podnieść poziom bezpieczeństwa naszych danych użytkowników.

Źródło: Time

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...